آیا گذاشتن کفش در راهروی آپارتمان ها ممنوع است؟

به گزارش سفر به آنتالیا، امروزه بیشتر مردم به دلیل زیاد بودن جمعیت و کم بودن فضا و ارزان تر بودن آپارتمان ها، به آپارتمان نشینی روی آورده اند. ولی این یک واقعیت است که هنوز هم فرهنگ آپارتمان نشینی در میان مردم ما به خوبی جا نیفتاده و خیلی ها از قوانین آپارتمان نشینی یا آگاه نیستند و یا در عین با خبر بودن ترجیح می دهند این قوانین را نادیده بگیرند.

آیا گذاشتن کفش در راهروی آپارتمان ها ممنوع است؟

جهت دریافت خدمات اجرای پشت بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

خیلی ها همان ذهنیتی که در خصوص خانه های مستقل و حیاط دارشان داشتند را در خصوص آپارتمان هم دارند و با همان ذهنیت زندگی سنتی در خانه های حیاط دار، وارد زندگی در آپارتمانی شدند؛ بنابراین وقتی به زندگی در آپارتمان روی می آورند برای خود و دیگران مسائلی مانند سلب آسایش مردم با بلند صحبت کردن، زیاد کردن صدای رادیو و تلویزیون یا گذاشتن کفش ها مقابل پاگرد پله ها، حمل زباله بدون سطل در حالی که شیرابه های آن روی پله ها می ریزد، برگزاری مهمانی های پر سر و صدا و… ایجاد می نمایند و این کار ها را عادی می دانند.

برای زندگی آپارتمان نشینی، ضروری است فرهنگ زندگی در این مکان ها را ارتقا دهیم عدم توجه به فرهنگ آپارتمان نشینی سبب مخدوش شدن حقوق همسایگی و بروز مسائل متعدد و مشاجراتی ما بین ساکنان یک مجتمع می گردد.

آپارتمان ها از آنجایی که دارای قسمت های مشاع هستند قوانین و مقررات خاصی دارند و به همین منظور قانون تملک آپارتمان ها به وجود آمده ست. اما یکی از سوالاتی که در آپارتمان نشینی پرسیده می گردد این است که آیا گذاشتن کفش جلوی در آپارتمان و در راهرو ممنوع است؟ برای پاسخ به این سوال ضروری است ابتدا مشاعات ساختمان را بشناسیم.

مشاعات ساختمان

به موجب ماده 2 قانون تملک آپارتمان ها قسمت های مشترک مذکور در این قانون عبارت از قسمت هایی از ساختمان است که حق استفاده از آن منحصر به یک یا چند آپارتمان یا محل پیشه مخصوص نبوده و به کلیه مالکین به نسبت قسمت اختصاصی آن ها تعلق می گیرد. به طور کلی قسمت هایی که برای استفاده اختصاصی تشخیص داده نشده است یا در اسناد مالکیت ملک اختصاصی یک یا چند نفر از مالکین تلقی نشده از قسمت های مشترک محسوب می گردد مگر آن که تعلق آن به قسمت معینی بر طبق عرف و عادت محل مورد تردید نباشد.

به موجب تبصره ماده 3 آیین نامه قانون تملک آپارتمان ها گذاشتن کفش جلوی در آپارتمان ممنوع است؛ زیرا زیبایی و نظم ساختمان را بر هم می زند. علاوه بر این، ممکن است در مواقعی کفش ها توسط مهمان ها یا افرادی خارج از آپارتمان به سرقت رود، و این امر موجب تنش و اختلاف بین اهالی ساختمان گردد.

علاوه بر این به موجب ماده 47 قانون تملک آپارتمان ها قرار دادن اشیای اضافی، گذاردن میز و جایگاه و هر نوع اشیاء دیگر و همچنین نگاهداری حیوانات در قسمت های مشترک ساختمان و پارکینگ اختصاصی و همچنین نگهداری سگ، گربه، مرغ و خروس کلاً در تمامی قسمت های ساختمان (حتی در آپارتمان) ممنوع است. به موجب ماده 48 قانون مذکور گذاشتن کفش، دمپایی و جا کفشی در پشت درب آپارتمان و در محوطه راهرو ها ممنوع است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 900

به "آیا گذاشتن کفش در راهروی آپارتمان ها ممنوع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا گذاشتن کفش در راهروی آپارتمان ها ممنوع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید