3 سال همراهی با زوجین در زندگی به سبک رضوی

به گزارش سفر به آنتالیا، طرح آموزشی زندگی به سبک رضوی برنامه ای است که باهدف افزایش صیانت و اعتلای کارکرد خانواده برای زائرین و مجاورین به ویژه زوج های جوان،درمرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی برگزار می گردد.

3 سال همراهی با زوجین در زندگی به سبک رضوی
به گزارش خبرنگار از ،زوجین جوان در این طرح به مدت 3 سال از خدمات آموزشی، حمایتی و مشاوره بهره مند می شوند، طرحی ارزشمند که می تواند نقش مهمی در مناسبات اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده ایفا نماید. هم سایه بخشی از این طرح بزرگ است که ویژه زوجین غیر مشهدی سراسر کشور برگزار می گردد و آگاه آن اردویی 3 روزه، به همراه جشن ازدواج در کنار مضجع منور امام مهربانی هاست. خاطره ای دل چسب همراه با آموزش هایی به سبک رضوی.

اردوی زیارتی ویژه زوجین با طعم آموزش ومشاوره

فاطمه دژبرد، سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی درباره طرح هم سایه به خبرنگار از ،گفت: این طرح بخشی از طرح بزرگ زندگی به سبک رضوی و یکی از طرح های مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی است که از یک سال و نیم پیش ویژه زوجین سراسر کشور شروع شده است. وی اضافه کرد: زوج های جوان از سراسر کشور پس از ثبت نام به صورت گروهی در قالب اردو های سه روزه به مشهد مشرف شده و ضمن استفاده از خدمات رفاهی و زیارت بارگاه منور رضوی، در دوره های آموزشی شامل روانشناسی زن و مرد، مهارت های زندگی و خانواده که در زائر شهر رضوی و حرم مطهر برگزار می گردد، شرکت می نمایند. سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی ظرفیت هر اردو را 120 تا 140 زوج گفت و گفت برنامه های فرهنگی و آموزشی در این اردو به صورت مبدأ تا مبدأ طراحی شده و در طول مسیر نیز برنامه هایی برای عزیزان در نظر گرفته شده است. فاطمه دژبرد ادامه داد: امروز شاهد برگزاری دومین اردوی طرح هم سایه با حضور 140 زوج؛ 280 نفر؛ در قالب 4 گروه هستیم که 2 گروه از استان مرکزی، یک گروه از کرمان و یک گروه از خراسان شمالی هستند. وی گفت : جشن ازدواج یکی از بخش های اردوی سه روزه است که در حرم مطهر رضوی برگزار می گردد. زوجین در این سه روز در کلاس های آموزشی شرکت کرده و خدمات مشاوره در حوزه سبک زندگی دریافت می نمایند.

تدوام آموزش ها به همت کانون های خادمیاری

سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی اظهار داشت: پس از اردو و بازگشت به استان ها روند آموزش و مشاوره طبق روال طرح زندگی به سبک رضوی به وسیله کانون های خادمیاری خانواده در استان ها ادامه خواهد داشت. دژبرد گفت: آموزش های کاربردی و مهارتی درزمینهٔ تحکیم، توسعه و تعالی خانواده برای زوجین جوان زائر و مجاور مشهد مقدس و همچنین زوجین سراسر کشور که در یک سال گذشته ازدواج کرده اند، در قالب یک برنامه مدون آموزشی با بهره گیری از روش ها و ابزار های ذیل برای یک دوره حدود سه ساله مطابق با یک نظام انگیزشی و ارتقایی به مرحله اجرا گذاشته می گردد. وی در خصوص طرح سبک زندگی رضوی توضیح داد: این طرح از ابتدای تأسیس مرکز بانوان شروع به کارکرده است. تاکنون حدود 19 هزار زوج مشهدی و زائرین غیر مشهدی که در زمان های کلاس ها در مشهد حضور داشتند، در طرح سبک زندگی رضوی از خدمات مشاوره ای و کلاس ها استفاده کرده اند و هزار زوج نیز از مناطق محروم مشهد با 10 سرفصل آموزشی تحت پوشش قرا گرفته اند.

پیش بینی آموزش 20 هزار زوج در سال آینده

سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی گفت : در طرح هم سایه نیز دورنمای ما تا سرانجام سال 97 پذیرایی از 3 هزار زوج است و برای سال آینده نیز پیش بینی ما بر اساس امریه تولیت معظم ارائه خدمات به 20 هزار زوج از سراسر کشور است. دژبرد اضافه کرد: آموزش های کاربردی و مهارتی برای زوجین جوان زائر بصورت حضوری با بهره گیری از روش های سخنرانی، همایش عمومی، کارگاه آموزشی و در بخش آموزش مکاتبه ای به وسیله ارائه کتاب، جزوه، بروشور، فلش کارت و در بخش آموزش های غیرحضوری و مجازی با بهره گیری از روش های ارتباط مجازی مانند سایت، لوح فشرده، نرم افزار قابل نصب بر روی گوشی همراه، شبکه های اجتماعی، پیغامک و ... ارائه می گردد. وی گفت : ثبت رسمی ازدواج حداکثر تا تاریخ یکسال قبل از تاریخ ثبت نام را شرط حضور در این طرح دانست و گفت: علاوه بر دریافت مشاوره و آموزش رایگان به مدت 3 سال، بهره مندی از عنوان خادمیاری افتخاری حرم حضرت رضا (علیه السلام)، شرکت در اردو های سه روزه و یک روزه در مشهد مقدس و خارج از آن، دریافت بسته های فرهنگی، آموزشی و مشاوره ای و استفاده از غذای متبرک مهمانسرا از جمله امتیازات حضور دراین طرح ارزشمند است. انتهای پیغام // ف.حمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 99

به "3 سال همراهی با زوجین در زندگی به سبک رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 سال همراهی با زوجین در زندگی به سبک رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید