12 فضانورد زن کاندیدای سفر به ماه معرفی شدند

به گزارش سفر به آنتالیا به نقل از سی ان ان، ناسا قصد دارد در مأموریت جدید خود به نام آرتمیس برای نخستین بار یک فضانورد زن را به ماه ارسال کند. این ماموریت در 2024 میلادی انجام می شود اما ناسا هنوز نام این فضانورد را اعلام نکرده است.

12 فضانورد زن کاندیدای سفر به ماه معرفی شدند

با این وجود جیم بریدنستاین مدیر ناسا در یکی از مصاحبه های خود به برخی ویژگی های کاندیدای زن سفر به ماه اشاره کرده است. به گفته او فرد مذکور باید به عنوان یک فضانورد آموزش دیده باشد. همچنین زنی که به ماه سفر می کند قبلاً به ایستگاه فضایی بین المللی نیز سفر کرده است.

او در این باره اضافه نمود: ما به دنبال شایسته ترین کاندیدا برای این مأموریت هستیم و با فضانوردان با استعدادی همکاری می کنیم.

در حال حاضر 38 فضانورد فعال در ناسا حضور دارند که 12 نفر آنان زن هستند. سن این زنان بین 40 تا 53 سال است. آنها پزشک، دانشمند یا خلبان نظامی هستند. این افراد یا کاندیداهای احتمالی نخستین زن فضانوردی که به ماه سفر می کند عبارتند از:

سرنا آئونو-چنسلور پزشک هوافضا است که به عنوان جراح پرواز فعالیت کرده است. او در سال 2018 میلادی به مدت 6 ماه در ایستگاه فضایی بین المللی حضور داشت.

تریسی کالدول دایسون که دو بار به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کرده است. او مدرک دکترای شیمی دارد.

جنت اپس که قبل از پیوستن به ناسا به مدت 7 سال به عنوان افسر فنی تجسس در CIA مشغول به کار بوده است.

کریستینا کوخ که یک مهندس است و هم اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارد.

نیکول من که یک مهندس است و هم اکنون مشغول آموزش برای شرکت در نخستین پرواز در کپسول استارلاینر شرکت بویینگ است. این کپسول قبل از پایان سال جاری به آسمان پرتاب می شود. همچنین او قبلاً خلبان نظامی بوده است.

مگان مک آرتور که قبلاً در آخرین مأموریت پرواز به سمت تلسکوپ هابل شرکت کرد و13 روز در فضا حضور داشته است. او دکترای اقیانوس شناسی دارد.

آن مک کلین که در ارتش فعالیت کرده است و هم اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارد. مک کلین تاکنون 2 راهپیمایی فضایی نیز انجام داده است.

جسیکا میر که دررشته های زیست شناسی و زیست شناسی دریایی تحصیل کرده و همچنین یک خلبان است. او قبلاً در لاکهید مارتین فعالیت می کرده است. البته تاکنون به فضا سفر نکرده است.

کیت روبینز که در سال 2016 میلادی 115 روز در ایستگاه فضایی بین المللی ماند. روبینز میکروبیولوژیست است و درباره ویروس ابولا نیز تحقیقاتی انجام داده است.

شانون واکر که در سال 2010 میلادی 163 روز در فضا حضور داشته است. واکر به عنوان مهندس پرواز طی مأموریت فضایی حضور داشته است.

استفانی ویلسون که تا به حال سه بار در سال های 2006 میلادی، 2007 و 2010 میلادی به فضا سفر کرده است. او در کل بیش از 42 روز در فضا سپری کرده است. او مدرک مهندسی هوافضا از دانشگاه تگزاس دارد.

سونیتا ویلیامز که دوبار به فضا سفر کرده است. در سال 2006 میلادی حین سفر به فضا 4 پیاده روی فضایی انجام داد و بیش از 6 ماه در ایستگاه فضایی ماند. او در سال 2012 نیز سفری 4 ماهه به فضا داشت. او اکنون مشغول آموزش به عنوان یکی از فضانوردانی است که در کپسول استارلاینر شرکت بویینگ به آسمان می رود. همچنین قرار است برای سومین بار نیز در ایستگاه فضایی بین المللی بماند. او در کل 322 روز در فضا حضور داده و بیش از 50 ساعت پیاده روی فضایی انجام داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 229

به "12 فضانورد زن کاندیدای سفر به ماه معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 فضانورد زن کاندیدای سفر به ماه معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید