یک شرکت دانش بنیان ایرانی در صنعت مخابرات داخلی جایگزین تامین کننده کانادایی شد

به گزارش سفر به آنتالیا، با اعمال تحریم ها و ممنوعیت فروش قطعه ای مهم در صنعت مخابرات از سوی شرکت کانادایی، فرصت بومی سازی این قطعه به شرکت دانش بنیان ایرانی رسید.

یک شرکت دانش بنیان ایرانی در صنعت مخابرات داخلی جایگزین تامین کننده کانادایی شد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با دور زمین همراه باشید، سفر دل اگیز به شهرهای تورنتو و ونکوور را با ما تجربه کنید.

به گزارش گروه فناوری سفر به آنتالیا به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، دستگاهی به نام سیمولاتور کانال، قطعه ای است که صنعت مخابرات کشور آن را عموماً با خرید از یک شرکت کانادایی تامین می کرد. با خرید این شرکت از سوی یک شرکت آمریکایی و ایجاد تحریم و ممنوعیت فروش، فرصتی مغتنم در اختیار یک شرکت دانش بنیان ایرانی، نهاده شد تا نسبت به بومی سازی آن اقدام کند.

سروش اخلاقی اصفهانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان سامانه امواج سروش در این باره گفت: از این قطعه در سیستم مخابراتی کشور برای تست عملکرد مودم استفاده می گردد. پیش از این در کشور فراوری نمی شد و احتیاج داخلی غالباً با خرید از یک شرکت کاندایی تامین می شد. این شرکت کانادیی از سوی یک شرکت آمریکایی خریداری شد و آن ها دیگر حاضر به فروش این دستگاه در کنار محصولات دیگر به ایران نبودند.

این فعال فناور در ادامه اظهار کرد: با طرح موضوع در واحد R&D شرکت و با یاری از داشته های علمی و دانشگاهی کشور، ساخت این دستگاه در دستور کار نهاده شد. خوشبختانه پس از ساخت، استفاده کنندگان داخلی، مراتب رضایت خود را از این محصول ابراز کردند که مایه سرافرزی، دانشمندان و مهندسین جوان سازنده بوده است.

اخلاقی اصفهانی با اشاره به توانایی قابل توجه داخلی، اضافه نمود: قیمت محصول داخلی در حدود یک هشتم محصول مشابه خارجی است و این مسئله نشانگر این موضوع است که در صورت اتکاء به توان داخلی و خودباوری تا چه میزان می توان از خروج غیر ضروری ارز جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 873

به "یک شرکت دانش بنیان ایرانی در صنعت مخابرات داخلی جایگزین تامین کننده کانادایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک شرکت دانش بنیان ایرانی در صنعت مخابرات داخلی جایگزین تامین کننده کانادایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید