کرمانی ها تا سرانجام آذر ماه فقط 2 روز هوای پاک داشتند

به گزارش سفر به آنتالیا، مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان توانمندسازی سمن ها در حیطه محیط زیست را از مهم ترین برنامه های سازمان محیط زیست استان برشمرد و اظهار کرد: از اول سال تا خاتمه آذرماه در شهر کرمان میزان آلودگی هوا سه روز از مرز خطر گذشته ایم و دو روز فقط هوای پاک را تجربه کردند.

کرمانی ها تا سرانجام آذر ماه فقط 2 روز هوای پاک داشتند

به گزارش سفر به آنتالیا، مرجان شاکری صبح امروز 29 دی ماه در نشست خبری به مناسبت هفته هوای پاک بر لزوم شفافیت اطلاعات در حوزه حفاظت از محیط زیست تاکید و توضیح داد: متاسفانه در شرق استان شاهد ریزگردها هستیم که منشاء آن تالاب جازموریان و طوفان های 120 روزه سیستان است.

وی مالچ پاشی را وظیفه محیط زیست ندانست و ادامه داد: دستگاه های شاخص پایش و سنجش هوا برای استان خریداری شده اند که امیدواریم بتوانیم تا خاتمه سال ایستگاه های بیشتری را در استان راه اندازی کنیم.

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان به سفر دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به جنوب استان اشاره و اظهار کرد: در این سفر مقرر شد براساس برنامه زمان بندی طرح خود برای مسائل جازموریان تدوین و به سازمان ارایه دهیم تا اعتبارات لازم از محل 686 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده به جنوب استان را جذب کنیم.

وی با بیان اینکه براساس اعلام سازمان مراتع و جنگل داری، 25 درصد منشاء ریزگردهای داخلی کشور مربوط به تالاب جازموریان است، اعلام کرد: برای برطرف آلودگی های صنایع فعال استان، اقدامات خوبی اجرا شده به طور مثال فیلترهای بعضی از این کارخانه ها تعویض شده که در آینده میز این روند اصلاحی برطرف آلودگی صنایع را ادامه خواهیم داد و به صورت آنلاین پایش آلودگی صنایع رصد می گردد، اگر موردی از آلودگی در صنایع ببینیم تذکرات لازم را می دهیم.

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان توانمندسازی سمن ها در حیطه محیط زیست را از مهم ترین برنامه های سازمان محیط زیست استان برشمرد و اظهار کرد: از اول سال تا خاتمه آذرماه در شهر کرمان میزان آلودگی هوا سه روز از مرز خطر گذشت و فقط دو روز هوا پاک بود.

وی اعلام کرد: سند ریزگردهای استان تدوین و تصویب شد، لازم به ذکر است استان کرمان جزء سه استان نخستی است که این سند را تدوین و به تصویب نموده است.

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان از وجود ذینفعان متعدد جازموریان سخن به میان آورد و اعلام کرد: سازمان محیط زیست می تواند مسائل جازموریان را رصد و پایش کند اما تعطیلی چاه های غیرمجاز برعهده این سازمان نیست.

شاکری با بیان این خبر که امروز به مناسبت روز هوای پاک حمل و نقل عمومی توسط شهرداری رایگان اعلام شده است، اضافه کرد: نشست با سمن ها، برگزاری جشنواره در حوزه آلودگی هوا، کارگاه های آموزشی برای دانش آموزان و معلمان در مورد محیط زیست از مهم ترین برنامه های سازمان محیط زیست به مناسبت هفته هوای پاک است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 127

به "کرمانی ها تا سرانجام آذر ماه فقط 2 روز هوای پاک داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانی ها تا سرانجام آذر ماه فقط 2 روز هوای پاک داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید