چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم؟

به گزارش سفر به آنتالیا، باز هم زمان عذاب آور امتحان فرا رسیده است. فرقی نمی کند چند بار با ناامیدی در سالن امتحان نشسته و به ساعت خیره شده باشید، امتحان ها ساده تر نمی شوند.

چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم؟

بیشتر دانشجوها با این احساس آشنا هستند. سر جای خود می نشینید تا امتحان بدهید و احساس می کنید ضربان قلب تان بالا می رود و دچار دل پیچه می شوید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به این موضوع می پردازیم که چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم .

عناوین مطلب

 • چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم
  • با تغذیه سالم به استرس امتحان غلبه کنید
  • به مقدار کافی بخوابید
  • با ورزش به استرس امتحان غلبه کنید
  • از مشاور دانشگاه یاری بگیرید
  • هوشمندانه مطالعه کنید
  • امتحان دادن را تمرین کنید و چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم
  • شما به هر حال باید سر جلسه امتحان بنشینید
  • همه یک جور نیستند، چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم ؟
  • برخی ها دوست دارند به شما استرس وارد نمایند
  • شما نمی توانید هر روز، تمام وقت درس بخوانید
  • بعلاوه بخوانید:

چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم

برای غلبه بر استرس امتحان، بیایید ببینیم علت این اضطراب چه می تواند باشد. اضطراب امتحان، دلایل بالقوه زیادی دارد و فهمیدن اینکه چه چیزی برانگیزاننده این اضطراب است می تواند به شما یاری کند.

با تغذیه سالم به استرس امتحان غلبه کنید

قرار است ساعات طولانی مشغول درس و مطالعه باشید، پس مهم است که سالم باشید و انرژی بدن و مغزتان را حفظ کنید. قبل از مطالعه، یک میان وعده پر پروتئین و کم چرب مثل ماست یونانی، جوجه کباب یا یک تکه پنیر پیتزای کم چرب بخورید. این میان وعده ها به شما انرژی لازم را می دهند تا بدون احساس گرسنگی یا افت انرژی، روی درس خود تمرکز کنید.

به مقدار کافی بخوابید

حالا که تغذیه سالمی دارید و آب کافی هم به بدن تان می رسانید، وقت آن است که عادات خواب خود را هم اصلاح کنید. شب قبل از امتحان خواب کافی و خوبی داشته باشید.

با ورزش به استرس امتحان غلبه کنید

اگر اهل ورزش نیستید، بسیار خوب است حالا که قصد غلبه بر استرس امتحان را دارید، چند تمرین سبک را به برنامه روزانه خود اضافه کنید تا به فکر تان فرصت تمرکز کردن روی چیزی غیر از درس و مطالعه را بدهید.

از مشاور دانشگاه یاری بگیرید

همان طور که سالم نگه داشتن جسم مهم است، باید به فکر حفظ سلامت فکر و روان تان نیز باشید. اگر دچار اضطراب امتحان هستید، خیلی خوب است که به مرکز مشاوره دانشگاه تان مراجعه و با یک فرد مناسب گفت وگو کنید. برای اینکه روابط خوبی را تجربه کنید به مطلب مهم ترین راه های نجات از افسردگی چیست؟ سر بزنید.

هوشمندانه مطالعه کنید

برای اینکه به خودتان زمان کافی برای آماده شدن جهت امتحان بدهید و بر استرس امتحان غلبه کنید، برنامه درسی خود را دقیقا مرور کنید و تاریخ هر امتحان مهمی را زودتر از موعد به برنامه خود اضافه کنید. هدف خود را روی این بگذارید که دست کم یک هفته قبل از امتحان برای امتحان آماده شوید.

امتحان دادن را تمرین کنید و چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم

همان مقدار که مطالعه و مرور کردن اهمیت دارد، برترین شیوه آماده شدن برای امتحان، تمرین کردن است. با پیدا کردن سوالات از پیش مشخص نشده و نوشتن آن ها، امتحان تمرینی خودتان را خلق کنید.

شما به هر حال باید سر جلسه امتحان بنشینید

فرقی نمی نماید شما مرتبا خودتان را فریب دهید که امتحانی در کار نیست یا آرزو کنید برف سنگینی ببارد یا آنفلوآنزا شیوع پیدا کند. به هر حال امتحان، اتفاقی است که می افتد. خیلی غیرعاقلانه است که خودتان را گول بزنید که تا زمان امتحان خیلی مانده است یا بخواهید آن را کاملا از فکر خود بیرون کنید.

همه یک جور نیستند، چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم ؟

برخی ها دوست دارند صبح زود بیدار شوند و دروس را مرور نمایند، برخی دیگر هم شب را ترجیح می دهند و دوست دارند تا دیروقت بیدار بمانند و درس بخوانند. زمان خود را طبق کاری که دیگران انجام می دهند تنظیم نکنید.

برخی ها دوست دارند به شما استرس وارد نمایند

همه ما میان دوستان خود کسی را داریم که ادعا می نماید 20 ساعت در روز درس می خواند. حتی شاید در دوران دبیرستان و پیش از دانشگاه هم چنین دوستی داشته اید. اگر روراست باشیم باید بگوییم آن ها واقعا چنین کاری نمی نمایند و اگر هم واقعا این طور است پس خوش به حال شان.

شما نمی توانید هر روز، تمام وقت درس بخوانید

هرچند کاملا معلوم است که مرور درس ها در روزهای آمادگی برای امتحانات، اهمیت بسیار زیادی دارد، اما نمی توانید تمام روز را در حال درس خواندن باشید. اگر برای تماشای فیلم به سینما رفتید یا کمی سرگرمی کردید، احساس گناه نکنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چرا همسرم حرف من را نمی فهمد؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 27 فروردین 1402 بروزرسانی: 27 فروردین 1402 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2258

به "چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بر استرس امتحان غلبه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید