پشت پرده نام گذاری مدل های مختلف لکسوس!

به گزارش سفر به آنتالیا، در حالی که بعضی خودروسازان از کلمات یا عبارات خاص برای نام گذاری مدل های خود استفاده می نمایند، بعضی خودروسازان دیگر مانند لکسوس ترجیح می دهند از حروف برای نشان دادن منطق پشت نام هر یک از خودرو های خود استفاده نمایند.

پشت پرده نام گذاری مدل های مختلف لکسوس!

نام مدل خودرو ها برای شرکت های خودروسازی از این جهت اهمیت دارد که به محصولات آن ها هویت می بخشد و آن ها را نسبت به سایر خودرو های موجود در بازار متمایز می نماید.

در حالی که بعضی خودروسازان از کلمات یا عبارات خاص برای نام گذاری مدل های خود استفاده می نمایند، بعضی خودروسازان دیگر مانند لکسوس ترجیح می دهند از حروف برای نشان دادن منطق پشت نام هر یک از خودرو های خود استفاده نمایند. در این مطلب نگاهی به نام گذاری انواع مدل لکسوس خواهیم داشت که هرکدام از آن ها معنای متفاوتی نسبت به سایرین دارند.

لکسوس CT: این برند ژاپنی هاچ بک پنج-در خود را لکسوس CT نام گذاری نموده که مخفف Creative Touring یا توریست خلاقانه است. به گفته لکسوس، علت استفاده از کلمه خلاقانه در نام این خودرو آن است که از یک پیشرانه هیبریدی در بخشی از بازار که تحت سلطه مدل های دیزلی بود استفاده می نماید، در حالی که کلمه توریست این افسانه که خودرو های هیبریدی برای گردش و مسافرت مناسب نیستند را نقض می نماید.

انواع مدل لکسوس ES: لکسوس ES در کنار LS عرضه شد. ES مخفف Executive Sedan یا سدان اداری است که در واقع نسخه کوچک تر سدان پرچمدار این برند محسوب می گردد.

لکسوس GS: مانند لکسوس LS که در نام آن از کلمه سدان استفاده شده است، GS که مخفف Grand Sedan یا سدان بزرگ است، مدل میزان میانه این خودروساز به شمار میرود. نام آن نشان دهنده جایگاهش به عنوان فرزند وسط خانواده سدان های لکسوس است.

لکسوس GX : GX مخفف Grand Crossover یا کراس اوور بزرگ است. GX درست مانند GS به عنوان فرزند وسط در خانواده کراس اوور/ شاسی بلند های این برند محسوب می گردد.

لکسوس IS: شاید فکر کنید که S در لکسوس IS مخفف سدان است، اما در واقع این طور نیست. IS مخفف Intelligent Sports یا اسپرت هوشمند است. هدف از عرضه این مدل ارائه امکانات سنتی لکسوس در یک پکیج کوچک تر و پویاتر برای جذب مشتریان جوان بود.

مدل لکسوس LC/LC C : LC مخفف Luxury Coupe یا کوپه لوکس، حاصل ترکیب امکانات لکسوس LS با بدنه کوپه مجذوب کننده بود. این کوپه پرچمدار برای ارائه یک تجربه رانندگی بسیار خاص و لذت بخش طراحی شد. پسوند C دوم در بعضی بازار ها مخفف Convertible یا کروکی است.

لکسوس LFA: در حالی که ابرخودروی V 10 لکسوس به عنوان کانسپت LFA به دنیا آمد که مخفف Lexus Future Advance یا پیشبرد آینده لکسوس بود، بعد ها نام نسخه تولیدی آن به لکسوس F-Sports Apex تغییر یافت. هدف از این کار نشان دادن جایگاه LFA به عنوان معیاری برای برند پرفورمنس سری F بود.

لکسوس LS: مدل پرچمدار لکسوس LS، مخفف Luxury Sedan یا سدان لوکس است. این مدل در واقع همان خودرویی است که لکسوس را در سال 1989 به عنوان یک برند لوکس معرفی کرد. این خودرو حاصل همکاری 60 طراح، 1400 مهندس، 2300 تکنسین و بیش از 200 کارگر پشتیبانی بود.

انواع مدل لکسوس LX :LX مخفف Luxury Crossover یا کراس اوور لوکس است. از آنجا که این مدل در واقع یک کراس اوور نیست بلکه یک شاسی بلند بر اساس تویوتا لندکروزر است، بعضی واردنمایندگان این حروف را به عنوان چهار چرخ محرک لوکس تفسیر می نمایند.

لکسوس LY: این برند لوکس ژاپنی بعلاوه به ساخت قایق های تفریحی روی آورد و جای تعجب نیست که قایق خود را لکسوس LY مخفف Luxury Yacht یا قایق لوکس نام گذاری کرد.

انواع مدل لکسوس NX: نام لکسوس NX مخفف Nimble Crossover یا کراس اوور چابک، نشان دهنده ابعاد کوچک تر و ذات چابک و مناسب مسیر های شهری و روستایی این مدل است.

لکسوس RC/RC F: لکسوس RC، مخفف Radical Coupe یا کوپه رادیکال، برای به چالش کشیدن این تصور طراحی شده بود که یک مدل هیبریدی بنزینی-برقی خودشارژ چگونه باید باشد.

حرف F نماد مدل های پرفورمنس لکسوس است که در اشاره به پیست فوجی در ژاپن استفاده می گردد، جایی که صد ها ساعت تست بر روی RC F اجرا شده است.

انواع مدل لکسوس RX/RX L: لکسوس RX مخفف Radiant Crossover یا کراس اوور رادیانت، نشانگر آینده پیش بینی شده این خودروساز در شروع هزاره نو است و پسوند L برای نسخه های بزرگ تر هفت نفره به کار می رود.

لکسوس SC: خانواده مدل لکسوس SC مخفف Sports Coupe یا کوپه اسپرت که از سال 1992 تا 2010 عرضه شد، در بخش کوپه های لوکس میزان میانه در دسترس قرار داشت.

لکسوس UX: لکسوس UX اولین کراس اوور لوکس و کامپکت لکسوس است. UX مخفف Urban Crossover یا کراس اوور شهری، به منظور ارائه تجربه رانندگی مجذوب کننده و راحت برای رانندگان شهری مدرن طراحی شده است.

منبع: بهترین ها

منبع: فرادید
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2217

به "پشت پرده نام گذاری مدل های مختلف لکسوس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده نام گذاری مدل های مختلف لکسوس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید