هشدار دوباره درباره ایمنی بازار بزرگ تهران

به گزارش سفر به آنتالیا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله و گزارش های منتشر شده، هشدار دوباره درباره ایمنی بازار بزرگ تهران مطرح شد.

هشدار دوباره درباره ایمنی بازار بزرگ تهران

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: وقوع یک مورد حادثه حریق در بازار تهران در ساعت 2:01 بامداد امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان هفت ایستگاه را به همراه تانکرهای آب، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و...به محل حادثه واقع در بازار آهنگران اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل گفت: محل حادثه یک پاساژ سه طبقه با بیش از 250 باب واحد صنفی و انبار به مساحت های مختلف بود. کانون حریق در زیرزمین این پاساژ قرار داشت و جمعا در حدود 30 باب مغازه و انبار دچار حریق شده بودند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه شعله های آتش در حال سرایت به دیگر واحدهای واقع در این پاساژ بود، اظهار کرد: آتش نشانان همزمان با ایمن سازی محل، اقدامات خود برای اطفاء حریق در این پاساژ را شروع نموده و در گام نخست با اقدامات خود پیروز شدند تا از توسعه آتش و سرایت شعله ها به واحدهای دیگر جلوگیری نمایند.

ملکی ادامه داد: با توجه به اینکه حریق در زیرزمین این پاساژ اتفاق افتاده بود، عملیات آتش نشانان با دشواری هایی همراه بود با این وجود آتش نشانان در حرارت بالا و دود زیاد پیروز به اطفاء کامل حریق شدند.

وی با بیان اینکه حدود 30 مغازه و انبار از 30 درصد تا 100 درصد در آتش سوختند، گفت: در حال حاضر آتش نشانان در حال لکه گیری و تخلیه دود هستند و پس از انتها ماموریت تیم کارشناسی آنالیز خود برای یافتن دلیل حادثه را شروع خواهد نمود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه این حادثه مورد مصدومیت و فوتی نداشت، گفت: اما خسارات مالی زیادی درپی این حادثه برجا ماند.

وی با انتقاد از شرایط ایمنی در بازار تهران نیز گفت: بازار تهران همیشه دارای مسائل ایمنی بوده و بارها نیز در خصوص هشدار و تذکر داده شده است. ضروری است که همه افراد مرتبط با بازار و دستگاه ها در این خصوص وارد عمل شده و در این خصوص به فکر راه حل باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 24 مرداد 1402 بروزرسانی: 24 مرداد 1402 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2309

به "هشدار دوباره درباره ایمنی بازار بزرگ تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دوباره درباره ایمنی بازار بزرگ تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید