نحوه صحیح رژگونه زدن برای 5 فرم مختلف صورت

به گزارش سفر به آنتالیا، رژگونه یکی از لوازم آرایش لازم است که می تواند به شما ظاهری درخشان و جوان تری بدهد. بااین حال، دانستن نحوه صحیح رژگونه زدن به برترین شکل می تواند چالش برانگیز باشد. برای اینکه رژگونه شما فوق العاده به نظر برسد، از روش های درست بهره ببرید و آن را در مناطقی که به برترین شکل با فرم صورت شما مطابقت دارد، بزنید. بعلاوه رنگ و بافتی را انتخاب کنید که برای پوست شما مناسب است.

نحوه صحیح رژگونه زدن برای 5 فرم مختلف صورت

در این مقاله، به آنالیز روش های صحیح رژگونه زدن می پردازیم. از اصول اولیه تا نحوه انتخاب رژگونه، همراه شما خواهیم بود تا رازهای یک آرایش بی نقص را بشناسیم. آیا می خواهید بدانید که چگونه رنگ رژگونه بهتر با پوست و فرم صورتتان هماهنگ گردد؟ یا اینکه چگونه می توانید طولانی مدت از آرایش رژگونه خود لذت ببرید؟ در اینجا به همه این سوالات پاسخ داده خواهد شد.

اصول اولیه و ابتدایی در روش صحیح رژگونه زدن

رژگونه یکی از مهم ترین ابزارهای آرایشی است که می تواند به زیبایی و جذابیت آرایش شما بیفزاید. موارد زیادی هنگام خرید انواع رژگونه وجود دارد که باید به آن توجه کرد یکی از این موارد کیفیت و برند محصول است که اهمیت بالایی دارد اما حتی اگر باکیفیت ترین رژگونه را تهیه گردد اما به روش صحیح از آن استفاده نگردد، فایده ای ندارد؛ زیرا آرایش شما به خوبی روی پوست نمی نشیند و ظاهر نامناسبی پیدا می نماید. دانستن اصول پایه و نکات مهم در طریقه زدن رژگونه، اهمیت زیادی دارد. رژگونه زدن یک مهارت است که به مرور زمان با تجربه و تمرین بهبود می یابد. در ادامه چند اصل اولیه و ابتدایی روش صحیح زدن رژگونه را برای شما شرح می دهیم:

 1. قبل از زدن رژگونه، زیرساز آرایش خود را بزنید. برای به دست آوردن برترین نتیجه ابتدا باید کرم پودر، سپس کانسیلر، بعد برنزر و در نهایت رژگونه را روی صورت خود بزنید. پس از رژگونه، نوبت به آرایش ابرو، سایه چشم، خط چشم و در خاتمه ریمل می رسد. رعایت این ترتیب برای داشتن آرایشی متعادل و ماندگار اهمیت دارد.
 2. برس را به آرامی روی رژگونه پودری خود بکشید. اگر از رژگونه پودری استفاده می کنید، یک برس نرم با میزان میانه را به آرامی روی آن بکشید و سپس ضربه ای بزنید تا هرگونه پودر اضافی بریزد. رژگونه را روی گونه های خود بزنید و سپس از یک برس تمیز جداگانه برای محو کردن آن بهره ببرید.در خاتمهی محو کردن، برس را به سمت پایین بکشید تا موهای صورتتان به طور صاف روی سطح پوست قرار بگیرند.
 3. رژگونه مایع را با انگشتتان به صورت نقطه ای بزنید و محو کنید. اگر از رژگونه کرمی استفاده می کنید، میزان کمی از آن را با انگشت حلقه بردارید. ابتدا به صورت نقطه ای روی گونه بزنید، سپس با همان انگشت یا اسفنج آرایشی آن را محو کنید. برای طبیعی تر به نظر رسیدن، در نهایت با براش رژگونه عملیات محو کردن را کامل کنید. برای دریافت برترین نتیجه، در صورت استفاده از رژگونه کرمی، بهتر است از کرم پودر هماهنگ با رنگ آن بهره ببرید.
 4. درخشش اضافی صورت را با دستمال بگیرید. رژگونه خود را با پودر شفاف تثبیت نکنید، زیرا این کار باعث می گردد رنگ صورت شما کدر به نظر برسد. به جای آن، یک دستمال کاغذی را به طور مسطح روی صورت خود نگه دارید و به آرامی و به طور مداوم یک اسفنج آرایشی را از روی دستمال به گونه های خود فشار دهید تا کمی از پودر اضافی را جذب کند. اگر از رژگونه کرمی استفاده می کنید، می توانید به آرامی و بدون هیچ گونه اسفنجی، درخشش اضافی را با همان دستمال از روی گونه های خود پاک کنید.

آموزش رژگونه زدن برای انواع فرم صورت

اگرچه انتخاب رنگ و نحوه صحیح رژگونه زدن، نقشی اساسی در زیبایی و جذابیت آرایش شما دارد؛ اما این موضوع به تنهایی کافی نیست. برای اینکه رژگونه به طور طبیعی و مناسب روی صورت شما بنشیند، باید فرم صورت خود را بشناسید و بر اساس آن رژگونه را بزنید. در ادامه روش صحیح رژگونه زدن برای انواع صورت را به طور خلاصه آنالیز می کنیم تا طبق فرم صورت خود برترین آرایش را داشته باشید و در ناحیه درست رژگونه را بهره ببرید. بعلاوه پیشنهاد می کنیم قبل از خرید رژگونه مقاله چگونه رژگونه متناسب با فرم صورت خود را انتخاب کنید؟ را بخوانید تا برترین گزینه را تهیه کنید.

صورت قلبی

برای یک صورت قلبی شکل، رژگونه را به شکل C روی گونه بزنید. به این صورت که از بالای شقیقه به سمت پایین روی استخوان گونه، خطی منحنی ایجاد کنید. رژگونه را روی شقیقه به آرامی بزنید و هرچه به ناحیه استخوان گونه نزدیک می شوید، فشار را کمی بیشتر کنید.

صورت بیضی

اگر صورت شما بیشتر بیضی شکل است، از استخوان گونه به سمت شقیقه حرکت کنید. با ضربات ملایم، از برجسته ترین قسمت استخوان گونه به سمت لاله گوش حرکت کنید. بعلاوه کمی رژگونه درست بالای شقیقه بزنید.

صورت مربعی

اگر صورت شما مربعی شکل است، رژ گونه را به صورت دورانی بزنید. برای ملایم کردن خطوط زاویه دار و بعلاوه جلب توجه به گردترین قسمت صورت، رژگونه را به صورت دایره ای شکل مستقیما روی سیب های گونه خود بزنید.

صورت کشیده

از یک براش رژگونه زاویه دار بهره ببرید و با حرکات ملایم و رو به بالا، رژگونه را روی پوست پخش کنید. مراقب باشید که رژگونه را به سمت پایین صورت یا روی خط فک نزنید، زیرا این کار می تواند صورت را کشیده تر نشان دهد. بعد از زدن رژگونه، حتما آن را به خوبی محو کنید تا خطوط مشخصی روی صورت باقی نماند. از حرکات دایره ای یا رفت وبرگشتی برای ترکیب کردن رژگونه با کرم پودر و هایلایتر بهره ببرید.

صورت گرد

روی گونه ها رژگونه را کمی بالاتر از محل خنده بزنید و به سمت گوشتان بلند کنید. این تکنیک در طریقه زدن رژگونه به شما یاری می نماید تا چهره خود را کشیده تر نشان دهید. مراقب باشید که رژگونه را روی سیب گونه ها یا پایین صورت نزنید، زیرا این کار می تواند صورت را گردتر نشان دهد.

انتخاب رنگ برای پوست های مختلف؛ نکته مهم در نحوه صحیح رژگونه زدن

انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای پوست های مختلف یک نکته بسیار مهم در آرایش کردن به سبک حرفه ای ها است که باید حتما به آن توجه گردد. در ادامه، توصیه هایی برای انتخاب رنگ رژگونه برای هر نوع پوست به شما ارائه می گردد:

 • اگر پوست روشنی دارید، رنگ صورتی روشن یا هلویی شفاف را بخرید. صورتی روشن و هلویی به علت طبیعی بودن، برترین رژگونه برای پوست های روشن هستند. هر رنگ شفافی به خصوص هلویی، به علت شفافیت و ایجاد نکردن تضاد شدید، روی پوست های روشن خوب به نظر می رسد.
 • پوست دارای تناژ رنگی میانه و گندمی بهتر است، از رنگ زردآلویی یا ارغوانی استفاده کند. زردآلویی برای افزودن گرما به پوست های گندمی میانه عالی است، درحالی که ارغوانی حس جسورانه تری را ایجاد می نماید.
 • اگر جزو افرادی هستید که پوست سبزه دارند، رژگونه به رنگ رزگلد یا برنزی تهیه کنید. رزگلد، درخشش ظریف و طبیعی را برای پوست زیتونی ایجاد می نماید. رژگونه برنزی کمی گرما می بخشد و درعین حال درخشندگی را نیز به همراه دارد.
 • برای افراد دارای رنگ پوست تیره، از رنگ کشمشی، آجری یا نارنجی شاین دار بهره ببرید. رنگ های جسورانه ای مانند کشمشی یا آجری، بدون اینکه اغراق آمیز به نظر برسند، برترین حالت را روی پوست های تیره ، ایجاد می نمایند. برای داشتن ظاهری خنثی، رژگونه نارنجی براق را امتحان کنید.
 • نباید فراموش کنید که اگر جنس پوست شما معمولی تا چرب است، از رژگونه پودری بهره ببرید. رژگونه پودری یک انتخاب خوب است زیرا تقریبا روی همه انواع پوست کار می نماید؛ این محصول به صورت ابریشمی روی پوست می نشیند و پوششی مات باقی می گذارد. بعلاوه، رژگونه پودری ماندگار است و در مدت زمان طولانی احتیاجی به تجدید آرایش ندارد.
 • برای پوست های خشک یا در حال پیر شدن، از رژگونه کرمی بریا آرایش گونه یاری بگیرید. رژگونه کرمی می تواند پوست شما را آبرسانی کند تا از خشک شدن بیش ازحد آن جلوگیری کند. زمانی که اعمال می گردد، کمی درخشان به نظر می رسد و بسیار سبک احساس می گردد که به داشتن ظاهری رژگونه طبیعی تر یاری می نماید.

چند نکته مهم برای ماندگاری رژگونه روی صورت

رژگونه یکی از ابزارهای آرایشی محبوب است که به چهره شادابی و طراوت می بخشد. اما گاهی اوقات، رژگونه به سرعت محو می گردد و احتیاج به تمدید دارد. برای اطمینان از ماندگاری رژگونه روی صورتتان و حفظ پوشش طولانی آن در روز، این نکات مهم را در نظر بگیرید:

 1. با یک صورت تمیز و مرطوب آغاز کنید. از یک مرطوب نماینده سبک و مناسب برای نوع پوستتان بهره ببرید تا یک پایه صاف برای آرایش خود ایجاد کنید.
 2. قبل از زدن رژگونه روی صورت از پرایمر آرایشی بهره ببرید. پرایمر به ایجاد یک سطح صاف، کوچک کردن منافذ و افزایش ماندگاری بیشتر و بهتر آرایش روی پوست یاری می نماید.
 3. برای رژگونه از محصولاتی که فرمول های دارای ماندگاری بالا هستند یا پوشش مات دارند بهره ببرید.
 4. لایه بندی رژگونه می تواند به ماندگاری آن یاری کند. با یک رژگونه کرمی به عنوان پایه آغاز کنید و آن را با رژگونه پودری متناسب در همان رنگ ترکیب کنید. این کار اثر چند بعدی ایجاد می نماید و باعث می گردد رژگونه بیشتر دوام داشته باشد.
 5. رژگونه را به طور یکدست در پوست خود محو کنید تا از ایجاد خطوط یا ناهمواری روی صورت جلوگیری گردد. از یک براش رژگونه یا اسفنج آرایش مرطوب برای مخلوط کردن رژگونه به طور یکنواخت و درست بهره ببرید.
 6. آرایش خود را با یک اسپری تثبیت نماینده به خاتمه برسانید تا همه چیز از جمله رژگونه را برای مدت طولانی حفظ کنید. زدن اسپری روی آرایش باعث می گردد زمان ماندگاری آرایش شما افزایش یابد و رژگونه خود را تازه و با طراوت نگه دارید.
 7. از لمس کردن زیاد صورتتان در طول روز خودداری کنید، زیرا این کار باعث پاک شدن رژگونه می گردد.
 8. اگر در طول روز احتیاج به تمدید رژگونه دارید، از یک برس رژگونه تمیز و میزان کمی رژگونه بهره ببرید؛ این کار باعث می گردد مواد به خوبی روی پوست شما بنشیند.
 9. رژگونه خود را در جای خنک و خشک نگهداری کنید تا کیفیت اولیه آن حفظ گردد.

اهمیت یادگرفتن نحوه صحیح رژگونه زدن

فقط چند ضربه رژگونه می تواند رنگ پوست شما را سالم تر و جوان تر نشان دهد. این محصول درخششی به پوست می بخشد که برنزر و هایلایتر نمی توانند جایگزین آن باشند. بااین حال، رژگونه می تواند یکی از گیج نماینده ترین محصولات آرایشی باشد. همان طور که شرح دادیم رژگونه زدن، به سادگی کشیدن یک حرکت چرخشی روی گونه ها نیست.

مسلط شدن به هنر استفاده از رژگونه ممکن است احتیاجمند تمرین باشد، اما با یاری تکنیک ها و محصولات مناسب، هر بار به یک آرایش و پوستی زیبا و درخشان دست یابید. حتی اگر پوست شما به طور طبیعی چرب، خشک یا مستعد تعریق باشد، می توانید یک ظاهر عالی با رژگونه روی پوست خود ایجاد کنید. اگر روش صحیح زدن رژگونه را بدانید، ممکن است زیبایی طبیعی شما جلوه بهتری یابد که باعث افزایش اعتمادبه نفس و داشتن احساس فوق العاده ای می گردد.

منابع: wikihow , goodhousekeeping

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2334

به "نحوه صحیح رژگونه زدن برای 5 فرم مختلف صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه صحیح رژگونه زدن برای 5 فرم مختلف صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید