مین نظامی عجیب در سواحل کارولینای شمالی!

به گزارش سفر به آنتالیا، مارک 49 یکی از 14 نمونه مدل های بی اثری(که در تصویر زیر مشاهده می گردد) است که شبیه ساز کاملی از مین های دریایی مختلف محسوب می گردد.

مین نظامی عجیب در سواحل کارولینای شمالی!

سفر به آنتالیا؛ مجله تصویری سلاح- به تازگی یک توریست پیروز به کشف مین نظامی عجیب و غریبی در نزدیکی منطقه ساحلی واقع در ایالت کارولینای شمالی آمریکا شده است. از آن جایی که ایمنی این جسم توسط پلیس محلی تایید نشده بود، نیروی دریایی به منظور آنالیز دقیق موضوع و همچنین جا به جایی مین به محل اعزام شد. به نظر می رسد که این کره عظیم روکش دار در اصل یک نمونه شبیه سازی شده از مین های دریایی برای استفاده در قالب اهداف آموزشی شکارچیان مین بوده باشد.

ابعاد مین و ظاهر متفاوت آن سبب شد تا پلیس محلی نیز درصدد تحقیقات بیشتر برآید. در ادامه با دخالت کادر نیروی دریایی ظرف مدت زمانی کوتاه تعیین شد که جسم مورد نظر بی خطر است و می توان آن را بدون هیچ گونه تمهیدات خاصی جا به جا کرد.

این جسم در واقع همان مین مارک 49 به صورت آموزشی است که منحصرا برای یادگیری بهتر مین یابان و دیگر تیم های تخصصی شکارچی مین طراحی شده و در نهایت نیز در نزدیکی شهر کیل دویل هیلز ایالت کارولینای شمالی کشف شد.

شکل ظاهری این مین آموزشی کاملا مشابه یک مین دریایی واقعی است؛ کره ای عظیم به رنگ سیاه که بخش اعظم سطح آن را جلبک های دریایی پوشانده اند. البته طبق گزارشی از روزنامه The Charlotte Observer، این اولین باری نیست که اجسام نظامی همراه با حرکات ممتد آب دریا به نوار ساحلی یک ایالت می رسند و مایه اعجاب افراد محلی می شوند.

در قسمتی از سطح مین نوشته ای به چشم می خورد که شامل این حروف است: تارگت Mk. 49 Mod 1.

Mk یا همان Mark تنها برای اشاره به مین های جنگی به کار نمی رود. نیروی دریایی از این واژه در موارد متنوعی از تفنگ های دستی گرفته تا هر تسلیحات مرتبط دیگری استفاده می نمایند.

مارک 49 یکی از 14 نمونه مدل های بی اثری(که در تصویر زیر مشاهده می شود) است که شبیه ساز کاملی از مین های دریایی مختلف محسوب می شود.

اما ارتباط این محصول با مین واقعی همتای خود به جنگ دنیای اول باز می شود. مین مادر ظاهری کروی داشت و روی سطح خود مجهز به یک سری زوائد انگشت مانند بود.

اما این برجستگی ها به چه کاری می آمدند؟ کشتی دشمن هنگام حرکت در آب و به دنبال برخورد با یکی از پروب های تماسی مکانیسم انفجار را فعال می کرد. این موضوع باعث می شد که انرژی انفجاری آزاد شود و تمام خدمه کشتی به کام مرگ کشانده شوند.

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

زیردریایی هسته ای جدید فرانسه(+تصاویر)

Skjold؛ گشت ناو برتر در نیروی دریایی سلطنتی نروژ (+تصاویر)

عظیمترین کشتی های جنگی دنیا؛ از ایزومو تا جرالد آر. فورد(+تصاویر)

سامانه دفاع نزدیک دریایی فالانکس/ آخرین دیوار دفاعی برای کشتی(+تصاویر)

منبع: عصر ایران
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 960

به "مین نظامی عجیب در سواحل کارولینای شمالی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مین نظامی عجیب در سواحل کارولینای شمالی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید