مخالفان محدودیت های کرونایی در اتریش تظاهرات کردند

به گزارش سفر به آنتالیا، پلیس اتریش گفت که حدود 10 هزار نفر از مردم این کشور روز شنبه در شهر وین علیه محدودیت های کرونایی تظاهرات کرده و خواستار استعفای دولت شدند.

مخالفان محدودیت های کرونایی در اتریش تظاهرات کردند

به نقل از خبرگزاری فرانسه، معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: شمار بیمار هستید، ما درمان هستیم.

معترضان از پوشیدن ماسک خودداری کرده و فاصله اجتماعی را رعایت نکرده بودند. هاینس کریستین اشتراخه سیاستمدار راستگرا و معاون سابق صدراعظم ارتش از جمله افرادی بود که در این تظاهرات شرکت کرده بودند.

همزمان با این تظاهرات، گروهی در حدود 500 نفر که اغلب از هواداران گروه های چپ افراطی بودند، علیه مخالفان محدودیت های کرونایی تظاهرات کردند.

اتریش حدود 8.9 میلیون نفر جمعیت دارد و تا به امروز بیش از 7 هزار نفر براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

کارشناسان پزشکی اتریش نسبت به کاهش محدودیت های کرونایی هشدار داده اند. اسوالد واگنر از دانشگاه پزشکی وین در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد بی تفاوتی عمومی نسبت به همه گیری کرونا هشدار داد.

واگنر گفت : یک کشور نمی تواند درحالی که دیگر کشورها تدابیر محدود کننده به کار گرفته اند، همه فعالیت ها را آزاد کند. وی خواستار اجباری شدن استفاده از ماسک در مکان های بسته و قوانین سختگیرانه تر برای حفظ فاصله اجتماعی شد.

این کشور از 26 دسامبر در سومین تعطیلی سراسری خود قرار گرفته است که طبق برنامه های قبلی باید تا پنجم بهمن ماه اعمال شود. با توجه به ترس از شیوع ویروس جهش یافته، حدس ها درباره تمدید این شرایط وجود دارد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1466

به "مخالفان محدودیت های کرونایی در اتریش تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفان محدودیت های کرونایی در اتریش تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید