رونمایی از بازیگر نقش سلمان فارسی ، یک شاه نقش دیگر برای شجاع نوری

به گزارش سفر به آنتالیا، علیرضا شجاع نوری که مهم ترین نقش کارنامه بازیگری اش در سینما عبدالله روز واقعه است، با شاه نقش سلمان در سریال سلمان فارسی به تلویزیون می آید.

رونمایی از بازیگر نقش سلمان فارسی ، یک شاه نقش دیگر برای شجاع نوری

به گزارش سفر به آنتالیا، در بازدید رئیس سازمان صدا و سیما از کارگاه های پیش فراوری پروژه سلمان فارسی از بازیگر نقش اصلی این سریال رونمایی شد. به این ترتیب، شجاع نوری 64 ساله در تازه ترین تجربه کارگردانی سیدداود میرباقری نقش سلمان را بازی می نماید.

امرالله احمدجو یکی از نویسندگان فیلمنامه پروژه الف ویژه سلمان فارسی است و البته ویرایش نهایی متن بر عهده میرباقری خواهد بود. با پایان یافتن پیش فراوری و آماده شدن فیلمنامه، سریال اواخر آذرماه در جزیره قشم کلید می خورد و بخش هایی از کار هم در دیگر استان ها و البته خارج از ایران مقابل دوربین می رود.

میرباقری که تقریبا تمام سال های دهه 80 را درگیر فراوری پروژه مختارنامه بود، سال های آینده را برای ساختن سلمان فارسی کنار می گذارد؛ سریالی که از دوران مدیران پیشین صدا و سیما بحث فراوری آن مطرح و پیگیری شده بود. پایان قرعه به نام عبدالعلی علی عسگری افتاد تا داستان زندگی یکی از مهم ترین شخصیت های تاریخ صدر اسلام و صحابی شاخص پیامبر در دوران مدیریت او روایت گردد.

امام علی(ع)، مختارنامه و حالا سلمان فارسی سه مجموعه تاریخی برجسته در کارنامه میرباقری 61 ساله است که مسافر ری را هم با موضوع زندگی حضرت عبدالعظیم حسنی برای سینما ساخت و نسخه طولانی تر آن در قالب سریال از تلویزیون پخش شد. با توجه به وسواس این نویسنده و کارگردان گزیده کار، انتظار نمی رود سلمان فارسی به این زودی ها برای نمایش از قاب کوچک آماده گردد.

شجاع نوری که بیشتر در عرصه تهیه کنندگی فعال بوده تا بازیگری، با سابقه بازی در دو نقش تاریخی ماندگار بازیگر اصلی سلمان فارسی خواهد بود؛ عبدالله در روز واقعه به کارگردانی شهرام اسدی و حضرت عبدالمطلب در محمد رسول الله(ص) ساخته مجید مجیدی. باید دید میرباقری برای دوران جوانی سلمان هم گزینه ای در نظر گرفته یا بازیگر شیرازی تنها گزینه او برای این نقش سخت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 462

به "رونمایی از بازیگر نقش سلمان فارسی ، یک شاه نقش دیگر برای شجاع نوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از بازیگر نقش سلمان فارسی ، یک شاه نقش دیگر برای شجاع نوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید