روسیه بازاری مطمئن برای واردکنندگان نهاده های دام و طیور

به گزارش سفر به آنتالیا، مشاور ارشد اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا) در توسعه امور بین الملل گفت: افزایش فراوری محصولات کشاورزی، نو سازی و توسعه بنادر، تقویت زیرساختهای اقتصاد کشاورزی روسیه، تسهیل حمل و نقل ریلی و دریایی در خلال سال های اخیر، موجب افزایش چشمگیر صادرات محصولات کشاورزی این کشور به بازارهای بین المللی از جمله ایران شده است.

روسیه بازاری مطمئن برای واردکنندگان نهاده های دام و طیور

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردنمایندگان نهاده های دام و طیور ایران، امیرحسین شاهمیر با اعلام این مطلب اظهارکرد: روسیه با برداشت 121 میلیون تن غلات در سال 2020- 2019 دومین رکورد برداشت محصولات کشاورزی این کشور را در سالهای اخیر رقم زده است.

وی اضافه نمود: میزان برداشت محصولات کشاورزی روسیه در بازه زمانی مذکور حدود 2 میلیون تن کمتر از رقم پیش بینی شده توسط شورای غلات این کشور بوده است.

شاهمیر توضیح داد: شورای غلات فدراسیون روسیه همچنین پیش بینی نموده بود که برداشت محصولات غلات روسیه در سال 2019 شامل 77 میلیون تن گندم، 21 میلیون تن جو و 14.5 میلیون تن ذرت باشد.

مشاور ارشد آوندا اعلام نمود: فدراسیون روسیه در سال 2019 با صادرات بیش از 46 میلیون تن انواع غلات به بزرگترین صادر نماینده گندم دنیا تبدیل شد.

شاهمیر همچنین اظهارکرد: با توجه به تعمیق تاثیرات تحریم های مالی امریکا علیه ایران و استنکاف آشکار بسیاری از شرکت های معتبر بین المللی از تامین نهاده های دام و طیور مورد احتیاج کشور از یک سو، سهولت نسبی واردات نهاده های دام وطیور به دلیل همسایگی ایران و روسیه و تجارت با روسیه برمبنای واحد پولی این کشور موجب شده تا در سال های اخیر شاهد اقبال هر چه بیشتر خریداران ایرانی به بازار نهاده های غذایی و دامی فدراسیون روسیه باشیم .

مشاور ارشد اتحادیه واردنمایندگان نهاده های دام و طیور ایران توضیح داد: باتوجه به اینکه تحویل فوری سفارشات محصولات کشاورزی و نهاده های دامی برای ایران حایز اهمیت است و روسیه با تقویت زیرساخت های حمل ونقل جاده ای و دریایی بستر لازم جهت تحقق خواسته های واردنمایندگان را مهیا نموده است، روسیه عملا ً به یکی از بهترین بازارهای تامین و واردات نهاده های دام و طیور برای ایران تبدیل شده است.

مزیت های توسعه همکاری های تجاری ایران و روسیه

شاهمیر یکی دیگر از مزیت های روسیه برای واردات نهاده های دامی و محصولات کشاورزی را امکان فروش و حمل محصول در مقادیر کمتر به واردنمایندگان و متقاضیانی دانست که راساً مبادرت به تامین و واردات نهاده های مورد احتیاج خود از مبادی ورودی می نمایند .

وی یکی دیگر از دلایل استقبال واردنمایندگان نهاده های دام وطیور ایران از بازار روسیه را تامین تقاضاهای کوچک مقیاس برشمرد و اعلام نمود: برای واردات کالا های کشاورزی بصورت فله از کشورهای حوزه دریای سیاه مانند اوکراین و رومانی و سایر کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه که از بزرگترین فراوری نمایندگان جو علوفه ای در اتحادیه اروپا هستند، به منظور تضیمن مالی بودن هزینه های حمل و نقل دریایی، حداقل میزان محمولات کشتی های فله بر نباید از 25 هزار تن کمتر باشد.

شاهمیر یادآور شد: به دلیل تردد کشتی های کوچک 3 تا 5 هزار تنی در آبراه ولگادان در فدراسیون روسیه و حوزه آبریز دریای مازندران، فروشندگان غلات روسیه تقاضاهای کوچک مقیاس ارائه شده از سوی خریداران ایرانی را می پذیرند که این امر منجر به ترغیب واردنمایندگان برای توسعه همکاری تجاری با روسیه شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 695

به "روسیه بازاری مطمئن برای واردکنندگان نهاده های دام و طیور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه بازاری مطمئن برای واردکنندگان نهاده های دام و طیور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید