درمان حملات وحشت زدگی در خواب

به گزارش سفر به آنتالیا، حرکت منظم غیر ارادی عضلات، تپش قلب، کوتاهی نفس و عرق کردن کف دست ها حملات وحشت زدگی هستند که بر اثر فشار های عصبی مختلف، هنگام خواب ممکن است پیش بیایند.

درمان حملات وحشت زدگی در خواب

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، حملات وحشت زدگی در شب غیر معمول نیست و می تواند زندگی روزمره شما را مختل کنند و منجر به اضطراب مزمن در هنگام خواب شوند؛ اما مراحلی وجود دارد که می تواند قبل، در طول و پس از تجربه حملات شبانه به شما کمک کند که از بروز این مسائل جلوگیری و حتی آن را درمان کنید.

حملات وحشت زدگی چیست؟

حمله های وحشت زدگی، احساس ناگهانی و شدید ترس یا پریشانی است. این احساسات به طور معمول افزایش می یابد و می تواند در هر زمان اتفاق بیافتد.

جانل واتسون، درمانگر خانواده، می گوید: حملات وحشت زدگی مربوط به اضطراب است. اضطراب، حدود 40 میلیون بزرگسال را تحت تأثیر قرار می دهد که حدود 18 درصد جمعیت را در بر می گیرد.

کریستال کلارک، دانشیار روانپزشکی و علوم رفتاری در دانشکده پزشکی نورث وسترن فینبرگ، می گوید: وحشت زدگی نشانه اضطراب است؛ اما به دلیل سرعت شروع با اضطراب عمومی متفاوت است. حدود 3 تا 5 درصد از بزرگسالان آمریکایی در مقطعی از زندگی خود مبتلا به اختلال وحشت زدگی بودند و خواهند بود. وحشت زدگی که یک اختلال اضطرابی است با حملات مکرر ترس ناگهانی نمایان می شود. این حملات به طور کلی در عرض 10 دقیقه شدید شده و به اوج می رسند.

حملات وحشت زدگی شبانه

حملات که ناشی از وحشت و اضطراب هستند ممکن است در شب رخ دهند و شما را بیدار کنند. کسانی که این موقعیت را تجربه می کنند نگران می شوند.

اگر این حملات به علت اضطراب و استرس باشد، آن را تشدید می کنید. افرادی که حملات شبانه را تجربه می کنند عجیب غریب نیستند.

بین 18 تا 45 درصد از افرادی اختلال وحشت زدگی دارند، در شب به آن دچار می شوند.

کنترل و مدیریت حملات

راه هایی برای مدیریت حملات وحشت زدگی شبانه وجود دارد. کاربونل می گوید: بیدار شوید و از رخت خواب خارج شوید. کمی آب به صورت خود بزنید و راه روید. نفس های عمیق بکشید و روی تنفس خود متمرکز شوید.

پیشگیری از حملات

برای پیشگیری از حملات وحشت زدگی در شب، از خواب خود شروع کنید. محیطی را ایجاد کنید که آرامش بخش باشد. از رنگ های زرد، نارنجی و قرمز در اتاق خواب خود استفاده نکنید.

واتسون می گوید: می توانید از یک برنامه با صدا های مختلف آرام بخش مانند صدای توفان، باران، طبیعت یا آواز پرنده ها استفاده کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1330

به "درمان حملات وحشت زدگی در خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان حملات وحشت زدگی در خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید