خبرنگاران روایت خبرگزاری فرانسه از بی اعتباری نام تجاری ترامپ

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران- خبرنگاران- خبرگزاری فرانسه به نقل از کارشناسان نوشت که دونالد ترامپ رییس جمهوری فعلی آمریکا با یک امپراتوری تجاری وارد عرصه سیاسی ایالات متحده شد اما حمله خشونت بار هواداران وی به ساختمان کنگره نام تجاری وی را لکه دار و بی اعتبار کرد.

خبرنگاران روایت خبرگزاری فرانسه از بی اعتباری نام تجاری ترامپ

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شرکت هایی که با ترامپ در طول دوره ریاست جمهوری وی ارتباط داشتند در لحظات آخر کار دولتش در حال قطع ارتباط با او هستند. سیگنچر بانک تمام حساب های وی را مسدود کرد و همچنین شرکت پی جی ای آمریکا برنامه خود برای برگزاری مسابقات قهرمانی 2022 در زمین گلف ترامپ در نیوجرسی به حالت تعلیق در آورد.

چنین اتفاق هایی نه تنها جامعه تجاری نزدیک به یک شخصیت محکوم شده در فضای داخلی آمریکا را دچار تشنج می نماید، بلکه سازمان ترامپ که پیش از این نیز تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار داشت را وارد حاشیه می نماید.

نقش رییس جمهوری آمریکا در غائله فاجعه بار ساختمان کنگره که منجر به کشته شدن 5 نفر و شگفتی جهانیان شد، نقدها بسیاری را از جانب گروه های مختلف، از شرکت BRT واقع در واشنگتن گرفته تا فدراسیون کارگری AFL-CIO ، به همراه داشته است.

مایکل دی آنتونیو نویسنده زندگینامه ترامپ در سال 2015 با یادآوری اینکه حادثه 6 ژانویه (17 دی) سبب تاثیرگذاری در نام تجاری ترامپ شد، اضافه نمود: نام ترامپ واقعاً مایه دردسر است. وی بی آبروترین رییس جمهوری در تاریخ است. وی فردی شبیه به جمعیتی است که به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند.

تیم کلکینز پروفسور بازاریابی در دانشکده مدیریت کلوگ دانشگاه نورث وسترن نیز گفت که به علت هرج و مرج، به نام ترامپ در طولانی مدت خدشه وارد خواهد شد. پیش از دوره ریاست جمهوری، ترامپ متکی به ثروت، موفقیت و تجمل بیش از حد بود. در حال حاضر این نام به دیدگاه های ضد دولتی، نژاد پرستی و افراط گرایی گره خورده است.

علاوه بر این ترامپ حدود 400 میلیون دلار بدهی به بانک دویچه دارد که بر اساس گزارش ها پس از حوادث خشونت بار ساختمان کنگره این بانک قصد قطع همکاری تجاری با ترامپ را دارد.

رییس جمهوری فعلی آمریکا با نادیده دریافت چالش های تجاری، در نیمه اکتبر بیان کرد که 400 میلیون دلار تنها بخش کوچکی از ارزش خالص دارایی های وی است. ارزیابی شرایط اقتصادی ترامپ به علت ماهیت مبهم اطلاعات دولتی و شرایط خصوصی سازمان ترامپ، کار سختی به نظر می رسد.

پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قطعا برای سازمان ترامپ منافعی را به همراه داشته است. نوا بوکبیندر مدیر اجرایی سازمان غیرانتفاعی شهروندان برای مسئولیت و اخلاق در واشنگتن هم گفت که تخمین تاثیر نقش ریاست جمهوری ترامپ بر تجارت او واقعا سخت است.

پسران او که در حال حاضر سازمان ترامپ را اداره می نمایند، هتل های زنجیره ای Scion و American Idea را در ایالت های قرمز آمریکا راه اندازی نموده بودند اما این دو برادر در سال 2019 با اشاره به موانعی که به اعتقاد آنها توسط مخالفان سیاسی به وجود آمده بود، فعالیت تجاری را متوقف کردند.

گزارش سازمان غیرانتفاعی شهروندان برای مسئولیت و اخلاق در واشنگتن در ماه سپتامبر نشان می دهد که بیش از 100 میلیون دلار از دارایی های ترامپ از محل بیش از500 مورد از سفرهای دوران ریاست جمهوری به دست آمده است.

بوکبیندر شرح داد که رییس جمهوری باید از ابتدای کار خود را کاملاً از تجارت جدا می کرد اما در عوض از ریاست جمهوری برای ارتقای سطح تجارت استفاده کرد و در واقع فعالیت های تجاری و سیاسی را در هم آمیخت.

این تصمیم می تواند قابلیت های نام تجاری ترامپ برای برآورده کردن خواسته های مشتریان خود در خارج از دایره سیاسی را محدود کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، مایکل دی آنتونیو نیز معتقد است که ترامپ احتمالا از کسب و کارهای موروثی خود دور شود و به نوعی مبلغ سیاسی در تلویزیون شود که شاید به ایجاد یک شبکه تلویزیونی گسترده و ترغیب هواداران برای تماشای آن منجر شود.

طبق چنین سناریویی، ترامپ شاید دارایی های فعلی خود را برای پرداخت بدهی به بانک دویچه بفروشد که به اعتقاد آنتونیو می تواند بدین معنی باشد که دیگر هیچ برج، هتل یا زمین گلفی از ترامپ تا ده سال آینده باقی نماند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1417

به "خبرنگاران روایت خبرگزاری فرانسه از بی اعتباری نام تجاری ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روایت خبرگزاری فرانسه از بی اعتباری نام تجاری ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید