بیانیه باشگاه پرسپولیس درباره کوشش های داخلی و خارجی برای محروم کردن قهرمان ایران

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه ای به کوشش های داخلی و خارجی برای القای تخلف توسط این تیم به کنفدراسیون فوتبال آسیا و محروم کردن نماینده ایران از حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد.

بیانیه باشگاه پرسپولیس درباره کوشش های داخلی و خارجی برای محروم کردن قهرمان ایران

به گزارش رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، با توجه به مباحث و نگرانی هایی که از سوی طرفداران، درباره اعتراض باشگاه النصر عربستان روی بعضی بازیکنان پرسپولیس و در پی اقدامات بعضی عوامل داخلی علیه منافع ملی، مطرح شده، باشگاه پرسپولیس، بیانیه ای را صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: متأسف هستیم در زمانی که تیم فوتبال پرسپولیس در جهت صیانت از اعتبار خود به عنوان نماینده ایران و دفاع از حیثیت فوتبال ایران در عرصه باشگاهی، با وجود تمام مسائل و کمبودها با چنگ و دندان می جنگید، ضربه های پیاپی بود که از بعضی افراد از داخل کشور بر پیکره تیم وارد می شد. نمونه آن کوشش هایی بود که عده ای در شبکه های اجتماعی با ارائه اطلاعات دروغین و نشر اکاذیب به رقبای آسیایی یا هجوم به صفحات اختصاصی کنفدراسیون فوتبال و سیاه نمایی علیه پرسپولیس، کشور و مردم ایران، انجام دادند.تردیدی نیست که دود این آتش به چشم تمام فوتبال و مردم ایران خواهد رفت.

خانواده عظیم پرسپولیس، با اتحاد، انسجام، غیرت و همت در نهایت به هدف خود در این مرحله رسید و خوشحالیم که پرچم فوتبال ایران نیز در آسیا برافراشته ماند اما آن کوشش ها ضمن لطمه شدید به یک بازیکن غیرتمند ایرانی، با اَنگ و اتهام کذبی که زده شد به روحیه تیم پرسپولیس و طرفداران نیز در آستانه یک بازی مهم شوک عظیمی را وارد کرد. متأسفانه این اقدامات همچنان ادامه دارد و نزد طرفداران نگرانی هایی را برای سرنوشت نتایج کسب شده رقم زده است.

در این ارتباط قبل از هر چیز، همگان را به بیانیه رسمی فدراسیون فوتبال ایران ارجاع می دهیم که مبتنی بر حکم فیفا و قوانین بین المللی صادر شد و فصل الخطاب است. در این بیانیه مورد تأکید قرار گرفته که با توجه به عدم پرداخت بدهی ظرف مهلت مقرر، از تاریخ 12 سپتامبر پنجره جابجایی پرسپولیس به مدت یک فصل بسته خواهد ماند. بدیهی است به محض پرداخت بدهی توسط باشگاه و ارسال اسناد، پنجره جابجایی باشگاه باز خواهد شد. لازم به ذکر است، تمام جابجایی پرسپولیس در بازه زمانی مشخص شده و قبل از تاریخ 12 سپتامبر اجرا شده است.

طبیعی است که تا وقتی حکمی وجود ندارد، محرومیتی هم در کار نیست که اعمال گردد. قوانین موضوعه فیفا نیز ناظر بر این امر است که احکام بعد از ابلاغ، قابلیت اجرا دارند. کلیه فعالیت های جابجاییی پرسپولیس نیز چندین روز قبل از این تاریخ، به خاتمه رسیده بود. حتی ثبت نام تمام بازیکنان جدید پرسپولیس برای رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سامانه مسابقات، قبل از محرومیت صورت گرفته بود. به نظر می رسد اخباری از این دست، حداقل در این مقطع بیشتر از ناحیه همان افراد و جریان هایی است که هدف ایشان، ایجاد اختلال در کار پرسپولیس و کل فوتبال ایران بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1263

به "بیانیه باشگاه پرسپولیس درباره کوشش های داخلی و خارجی برای محروم کردن قهرمان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه باشگاه پرسپولیس درباره کوشش های داخلی و خارجی برای محروم کردن قهرمان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید