بازسازی کلیسا نوتردام در 5 سال امکان پذیر نیست

به گزارش سفر به آنتالیا، خبرنگاران آنتلاین:بسیاری از مدیران و متصدیان موزه، اساتید دانشگاه، معماران و مهندسان طی نامه ای، رئیس جمهور فرانسه را برای عزم بازسازی کلیسای نوتردام در مدت زمان کوتاه مورد انتقاد قرار دادند.

بازسازی کلیسا نوتردام در 5 سال امکان پذیر نیست

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نیوز پیپر، کارشناسان میراث و آثار باستانی پیش از این اعلام نموده بودند که بازسازی کلیسای نوتردام پس از آتش سوزی مهیب روز پانزدهم آوریل، روند بسیار پیچیده ای را در بر دارد که ممکن است بازسازی آن یک دهه یا حتی بیشتر زمان ببرد. این در حالی است که امانوئل ماکرون در بیانیه ای اعلام نموده بود میخواهد کلیسای نوتردام را ظرف مدت 5 سال بازسازی کند.

بیش از 1000 مدیر و متصدی موزه در کنار استادان دانشگاهی ومعماران و مهندسان طی نامه ای سرگشاده از رئیس جمهور فرانسه خواستند کارشناسان را برای بازسازی کلیسای نوتردام در مدت زمان محدود تحت فشار قرار ندهد.

این نامه که توسط 1169 نفر امضا شده است، در بیست و هشتم آوریل در روزنامه فیگارو به چاپ رسید؛ که امضای مدیر سابق موزه متروپولیتن نیویورک، سالواتور ستی مورخ ایتالیایی و دلفاین کریستوف مدیر بخش بازسازی مرکز یادبودهای ملی فرانسه نیز در بین آن ها دیده می شد.

ماکرون در یک برنامه تلویزیونی در روز پس از حادثه آتش سوزی بیان کرد، امیدوار است کلیسای نوتردام تا سرانجام سال 2024 که در آن موقع فرانسه میزبان بازی های المپیک خواهد بود، زیباتر از همواره بازسازی گردد.

رئیس جمهور فرانسه در یک اقدام غیر معمول، یک بازنشسته ارتش را به عنوان نماینده ویژه خود در امور بازسازی کلیسای نوتردام انتخاب کرد.

در بخشی از این نامه اعتراضی نوشته شده است: ما متوجه هستیم که تقویم سیاسی نیازمند اقدامات فوری است، ما متوجه تأثیرات منفی کلیسای نوتردام تخریب شده بر چهره فرانسه در دیدگان جهانیان هستیم، با این حال آنچه که قرار است طی سال های پیش رو بر سر کلیسای نوتردام بیاید همه ما را نگران می نماید. این نگرانی حتی از تقویم سیاسی نیز مهم تر است.

معترضان از رئیس جمهور می خواهند، پیش از اعلام زمان بازسازی این کلیسا، زمان کافی برای آنالیز کلیسا در اختیار کارشناسان قرار گیرد و اظهار داشتند در حال حاضر نمی توان در خصوص راهکار های مناسب برای بازسازی این کلیسا نظر داد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 186

به "بازسازی کلیسا نوتردام در 5 سال امکان پذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی کلیسا نوتردام در 5 سال امکان پذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید