اما و اگرهای کشت پاییزه در خوزستان

به گزارش سفر به آنتالیا، سرپرست معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با رد احتمال عدم کشت پاییزه در استان گفت: ممکن است کشت پاییزه سال جاری به تعویق بیافتد اما احتمال این که کشت انجام نشود، وجود ندارد و کشاورزان هرچند با تاخیر کشت خواهند کرد.

اما و اگرهای کشت پاییزه در خوزستان

حمیدرضا لشکری در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به بحث کشت پاییزه در خوزستان اظهار کرد: مقدماتی در خصوص بحث تخصیص آب مورد احتیاج کشت پاییزه کشاورزان انجام گرفته و قرار است تا پیش از جلسه جمع بندی این موضوع در ستاد بحران استان، با سازمان جهاد کشاورزی صحبت های لازم در خصوص منابع آبی انجام بگیرد.

وی با اشاره به این که برای کشت پاییزه هنوز تصمیم گیری خاصی اتفاق نیفتاده است، اضافه کرد: قرار است در این هفته با سازمان جهاد کشاورزی استان جمع بندی های نهایی را انجام بدهیم و سپس این جمع بندی ها را در ستاد بحران استان نهایی کنیم.

سرپرست معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با رد احتمال عدم کشت پاییزه در استان مطرح کرد: ممکن است کشت پاییزه سال جاری به تعویق بیافتد اما احتمال این که کشت انجام نگردد، وجود ندارد و کشاورزان هر چند با تاخیر کشت خواهند کرد.

لشکری ادامه داد: منتظر هستیم باران های موثری که مد نظر هستند اتفاق بیافتند تا شرایط منابع آبی در استان بهبود پیدا کند و پس از آن کشت انجام گردد.

وی با بیان این که در حال حاضر وضعیت منابع آبی استان وضعیت خوبی نیست، گفت: اگر قرار باشد شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند، قطعا در بحث کشت پاییزه با مشکل روبرو خواهیم بود و به این دلیل به دنبال آن هستیم کشت های پاییزه با تاخیر انجام گردد تا شاهد بهبود وضعیت منابع آبی استان باشیم.

سرپرست معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: اگر کشت با اندکی تاخیر انجام بگیرد مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد اما اگر کشاورزان زود کشت نمایند و شاهد بارش باران نباشیم و وضعیت منابع آبی نیز به همین شکل باشد، قطعا با خسارت های جدی روبرو خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 28

به "اما و اگرهای کشت پاییزه در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اما و اگرهای کشت پاییزه در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید