نیامدن شما برای بازی غیرقانونی بود

به گزارش سفر به آنتالیا، اتفاقی که پیش بینی می شد رخ داد و تیم فوتبال ناپولی به بهانه منع شدن از سفر به شمال ایتالیا و خطرات ناشی از شیوع کرونا به تورین سفر نکرد و دیدارش با یوونتوس که قرار بود شب گذشته (یکشنبه) در خانه بانوی پیر برگزار گردد، لغو شد. یوونتوس اما بدون توجه به بهانه هایی که تیم جنوب ایتالیا برای عدم سفر به تورین ذکر نموده بود، به استادیوم رفت، ترکیب اصلی اش برای این بازی را هم اعلام نمود و 45 دقیقه برای شروع بازی منتظر ماند تا صرفاً سیر قانونی مسابقه ای که معین بود برگزار نمی گردد را طی نموده باشد.

نیامدن شما برای بازی غیرقانونی بود

در حالی که باشگاه ناپولی مدعی بود مقامات بهداشت محلی به بازیکنان این تیم دستور داده اند از منازل خود خارج نشوند، سازمان لیگ ایتالیا هیچ بیانیه ای مبنی بر لغو شدن مصاف دو تیم صادر نکرد. طبق پروتکل بهداشتی این سازمان، ناپولی نتوانسته بود مدارک کافی و مستدل برای توجیه عدم سفرش به تورین ارائه کند. یکی از موارد مندرج در پروتکل بهداشتی سری A این است که دستور العمل ها و بخشنامه های صادر شده از سوی مقامات کشوری و دولتی بر مقررات بهداشتی مربوط به مسابقات ورزشی مقدم و ارجح است. این همان بهانه ای بوده که ناپولی برای خودداری از سفر به تورین ذکر کرد تا عدم حضورش در محل بازی در زمان مقرر را توجیه کند. این در حالی بود که تا چند ساعت پس از اعلام این موضوع مقامات محلی هیچ بیانیه رسمی برای ممنوعیت سفر اعضای تیم ناپولی به شمال ایتالیا منتشر نکردند. حتی انتشار این بیانیه هم مقامات بانوی پیر را مجاب ننموده است.

لوکا استفانینی پزشک باشگاه یوونتوس در این باره به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: بیانیه مقامات بهداشت ناپولی دربردارنده هیچ موضوع جدیدی نیست. در این مورد به خصوص، زمانی که تست کرونای یکی از اعضای یک تیم مثبت می گردد، باید بلافاصله سایر اعضای تیم وارد یک حباب شوند تا عدم ابتلای آنها به کرونا اثبات گردد. این همان کاری بود که ما در یوونتوس پس از مثبت شدن تست کرونای دو عضو باشگاه مان در خصوص بازیکنان، اعضای کادر فنی و پزشکی در هفته جاری انجام دادیم. همچنین مطابق پروتکل های پزشکی ما تست های کرونا تکمیلی را برای اعضای تیم مان انجام دادیم که آنها هم منفی بودند و به همین دلیل مجوز انجام بازی را کسب کردیم. اما من مطمئن نیستم که در باشگاه ناپولی هم این اقدامات اجرا شده باشد. من فقط می دانم که مطابق پروتکل ها عمل کردیم و مو به مو آن را انجام دادیم.

در همین حال آندره آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس به این موضوع اشاره نمود این باشگاه ناپولی بوده که از سازمان بهداشت شهر ناپل درخواست نموده بیانیه ای صادر و سفر نکردن این تیم به تورین را توجیه کند.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر یوونتوس در شرایطی مشابه به ناپولی دستور می گرفت که از تورین خارج نگردد و به ناپل سفر نکند این کار را انجام می داد، گفت: ما شهر را ترک نمی کردیم، اما در عین حال باید بگوییم که فکر نمی کنم که سازمان بهداشت شهر مان چنین بیانیه ای را صادر کند. اگر سازمان بهداشت ناپل چنین بیانیه ای را صادر نموده کاملاً تعیین است که آنها احساس نموده اند در عمل به پروتکل های بهداشتی موجود نقصی اجرا شده است. به نظر من در شرایطی که پروتکل بهداشتی سازمان لیگ برای همه باشگاه ارسال شده است و با دقت از آن پیروزی می گردد، لزومی نداشت سازمان بهداشت ناپولی بخواهد مداخله کند.

در حالی که چند باشگاه دیگر ایتالیایی مانند میلان هم مواردی از ابتلا به کرونا را گزارش نموده اند، به جزو جنوا که 22 تن از اعضایش درگیر این بیماری شدند، بازی هیچ کدام از تیم های دیگر لغو نشده چرا که مطابق پروتکل بهداشتی سری A یک تیم مادامی که 13 بازیکن شامل یک دروازه بان داشته باشد، باید به میدان برود.

منبع: فرارو
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1266

به "نیامدن شما برای بازی غیرقانونی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیامدن شما برای بازی غیرقانونی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید