فناوری شگفت انگیز پارک دوبل حرفه ای هیوندای

به گزارش سفر به آنتالیا، هیوندای اولین فناوری پیشرفته e-Corner خود به نام حرکت خرچنگی (crab-walking) را معرفی کرد که با استفاده از آن چرخ های اتومبیل تا 90 درجه می چرخد و به راحتی این امکان به وجود می آید که خودرو نسبت به راستای اتاق خود، به طور عمودی حرکت کند که برای پارک دوبل مثل یک معجزه است.

فناوری شگفت انگیز پارک دوبل حرفه ای هیوندای

به گزارش روزیاتو، ویدیوی منتشر شده به وسیله این خودروساز کره جنوبی، یک هیوندای آیونیک 5 نو برقی را نشان می دهد که چرخ های خود را می چرخاند و به صورت عمود حرکت می نماید. به نظر می رسد ویژگی این حرکت چرخ ها یکپارچه است و چرخ ها به طور همزمان بدون ایجاد فشار می چرخند. پس از پارک کردن خودرو، چرخ ها به حالت معمول خود برمی گردند.

در این ویدیو انواع حالت های رانندگی با استفاده از این فناوری نشان داده شده است. خودرو بعلاوه می تواند یک چرخش 360 درجه عالی را بدون اشغال فضای بیشتر از مقدار خودرو انجام دهد.

این ویدیو بعلاوه رانندگی مورب (diagonal driving) را معرفی کرد که هر چهار چرخ را در یک جهت در 45 درجه می چرخاند که از برخورد با موانع یا وسایل نقلیه در جاده جلوگیری می نماید.

دورزدن چرخشی (Pivot turn) نیز در این ویدیو معرفی شده است که به راننده اجازه می دهد هر نقطه ای را برای محور مرکزی انتخاب کند تا خودرو را بر اساس آن بچرخاند، مانند کشیدن یک دایره با استفاده از پرگار.

رئیس موسسه فناوری هیوندای موبیس (Mobis) گفت: ما در حال ایده آل سازی سیستم e-Corner هستیم تا هر احتیاج حرکتی خودرو را در آینده برآورده کند.

فناوری crab-walking در نوترین مدل هامر جنرال موتورز که در سال 2020 رونمایی شد نیز به چشم می خورد. این سیستم به چرخ های جلو و عقب اجازه می دهد در سرعت های پایین با راهنمایی زاویه چرخ ها به صورت مورب در اطراف موانع حرکت نمایند.

می توان امیدوار بود با پیشرفت این فناوری ها، رانندگی بیش از پیش راحت و لذت بخش گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1402 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2272

به "فناوری شگفت انگیز پارک دوبل حرفه ای هیوندای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری شگفت انگیز پارک دوبل حرفه ای هیوندای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید