فضای متفاوت وحدت با ترومپت ایتالیایی

به گزارش سفر به آنتالیا، در سومین شب از جشنواره موسیقی فجر، اجرای تریو جاز ایتالیا فضای متفاوتی را در تالار وحدت ایجاد کرد و نوازنده ترومپت با خلاقیت خود در ایجاد آواهای متفاوت، کار جالبی را ارائه داد. او با دمیدن در ترومپت صداهایی را ایجاد می کرد که در ابتدا کمی عجیب بود. او گاهی می خندید و این صدا از درون ترومپت منتقل می شد، در ساز خود فوت می کرد یا با دست به ساز خود ضربه می زد. موسیقی او خیلی فراز و نشیب به همراه نداشت و در فضایی آرام اجرا شد.

فضای متفاوت وحدت با ترومپت ایتالیایی

با ما همراه باشید و با نرخ تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش سفر به آنتالیا، دومین سانس از سومین شب جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت، با کنسرت گروه تریو جاز ایتالیا به سرپرستی لوکا آکوینو همراه بود.

این اجرای سه نفره متشکل از پیانو، کنترباس و ترومپت بود. در این اجرا ترومپت نقشی غالب در کار داشت و نوازنده آن آواهای جالبی با ایجاد صداهای طبیعی ایجاد می کرد. این کار او در ابتدا شاید تقریبا کار نو و جالبی بود ولی رفته رفته در اجرا جا افتاد. فضای کار هم ریتم تقریبا ثابت و آرامی داشت.

در اجرای قطعه دوم پس از لحظاتی نوازنده ترومپت سکوت نموده و پیانو و کنترباس نواخته شدند. پس از آن نوازنده ترومپت با آرامش قبلی نواخت. این بار آوایی محزون را ایجاد کرد که گاه کوتاه نواخته می شد. در لحظات آخر این بخش ریتم تغییر کرد و ترومپت با قدرت بیشتری به صدا درآمد.

در بخشی از این اجرا سرپرست گروه گفت: خیلی خوشحالم که اینجا هستم. برای اولین بار است که به ایران آمده ام. بارها در خاورمیانه برنامه داشته ام. امشب قطعاتی را از موسیقی بومی ایتالیا اجرا خواهیم کرد. ما جاز می نوازیم و صدایی که ما ایجاد می کنیم به سالن و شما بستگی دارد. این نوع از موسیقی می تواند شما را به فضاهای متفاوتی بکشاند. سپاسگزارم که به کنسرت ما آمده اید.

پس از آن او باز هم صداهای جالب دیگری از قبیل سوت زدن و حتی حالتی همانند نچ گفتن مکرر ایجاد کرد.

اکنون نوازنده پیانو با زبردستی ساز را می نواخت و به سرعت نت ها را اجرا می کرد.

در ادامه نوازنده کنتر باس سالن را ترک کرد و دو نوازنده دیگر دوئتی با ریتمی ملایم ارائه دادند.

نوازنده ترومپت گروه ایتالیایی که به دلیل ابتکارات و صدای منحصر به فرد ترومپتش معروف است، در شهر بنونتو در جنوب ایتالیا متولد شده است. او از سن 19 سالگی و عمدتا به صورت خودآموز آغاز به نواختن ترومپت کرد. در سال 2007 کمپانی یونیورسال موزیک اولین آلبوم او را با نام بالاتر از ابرها به عنوان سرپرست گروه منتشر کرد و یک سال بعد آلبوم لوناریو منتشر شد. این هنرمند ایتالیایی پس از بنیان گذاری جشنواره موسیقی ریوربری در ایتالیا، در سال 2012، به کوارتت سازهای کوبه ای مانو کچه پیوست و دو آلبوم با آنها ضبط کرد.

او همچنین به دلیل پژوهش های موسیقایی در زمینه صدای طبیعی، استفاده از الکترونیک و اشتیاق و علاقه به تجربه موسیقی در مکان های غیرمعمول شناخته شده است، از این رو او را با عنوان کاوشگر صوتی نوآور نیز توصیف می نمایند. آخرین پروژه خارق العاده او در سال 2015 ضبط آلبومی در محوطه باستان شناسی پترا در اردن با همکاری ارکستر ملی اردن بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 772

به "فضای متفاوت وحدت با ترومپت ایتالیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای متفاوت وحدت با ترومپت ایتالیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید