حاصلخیز کردن خاک با پسماند آلی، تولید پروتئین فراسودمند ماهیان و پرندگان زینتی

به گزارش سفر به آنتالیا، محققان کشور با استفاده از پسماندهای آلی، مواد پروتئینی فراسودمند برای ماهیان آکواریومی و پرندگان زینتی تولید کردند که قابلیت جذب بالایی دارد.

حاصلخیز کردن خاک با پسماند آلی، تولید پروتئین فراسودمند ماهیان و پرندگان زینتی

مسلم پور ابراهیم، مسؤول بخش تحقیق و توسعه یکی از شرکت های فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه گیلان در گفت وگو با خبرنگاران، تمرکز فعالیت این شرکت را محیط زیست بیان کرد و گفت: در این شرکت ما با بازیافت پسماندهای آلی یکسری از مواد با ارزش افزوده بالا برای بخش کشاورزی و همچنین تغذیه آبزیان و حیوانات تولید می کنیم.

وی کود حاصلخیز کننده خاک و پروتئین های مورد استفاده برای ماهیان آکواریومی، پت ها و پرندگان زینتی را از جمله محصولات تولید شده در این شرکت نام برد و اظهار کرد: همچنین یکسری مواد و فرآورده هایی در حوزه های آرایشی و بهداشتی تولید کردیم. اینها محصولاتی هستند که وارداتی بوده و ما پیروز شدیم این فرآورده ها را بومی سازی کنیم.

پور ابراهیم، خاطر نشان کرد: بسیاری از تولیدکنندگان با مسائل مواد اولیه این نوع محصولات روبرو هستند که دستاوردهای این شرکت می تواند بخشی از نیازهای آنها را برطرف کند.

این محقق با اشاره به مزایای رقابتی محصولات این شرکت، خاطر نشان کرد: پروتئین تولیدشده در این شرکت قابلیت جذب بسیار بالایی دارد و می تواند برای حیواناتی چون پرندگان زینتی و ماهیان آکواریوم و همچنین پت ها سودمند باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2011

به "حاصلخیز کردن خاک با پسماند آلی، تولید پروتئین فراسودمند ماهیان و پرندگان زینتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاصلخیز کردن خاک با پسماند آلی، تولید پروتئین فراسودمند ماهیان و پرندگان زینتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید