بالن سواری تا فضا با 200 هزار دلار

به گزارش سفر به آنتالیا، این شرکت اعلام نموده که اولین پرواز آزمایشی خود با نمونه اولیه این کپسول فضایی را در ماه دسامبر در هند انجام خواهد داد.

بالن سواری تا فضا با 200 هزار دلار

یک شرکت گردشگری فضایی میخواهد تا از سال 2025 با دریافت 200 هزار دلار، گردشگران را با بالن به لبه فضا ببرد.

به گزارش دیلی میل، شرکت مادریدی هالو اسپیس (Halo Space) در حال برنامه ریزی پرواز های تجاری فضایی با انتشار صفر کربن است. این شرکت میخواهد مسافران را با یک کپسول مدور شیک که به یک بالن متصل شده به فضا برساند.

این کپسول در هر سفر قادر به جابه جایی هشت مسافر به علاوه یک خلبان است و پنجره های پانورامای آن امکان دید 360 درجه زمین را در ارتفاع 25 مایلی (40 کیلومتری) فراهم می نماید.

این شرکت اعلام نموده که اولین پرواز آزمایشی خود با نمونه اولیه این کپسول فضایی را در ماه دسامبر در هند انجام خواهد داد.

آلبرتو کاستریو (Alberto Castrillo)، افسر ارشد فناوری هالو اسپیس می گوید: هدف ما پرتاب موفقیت آمیز کپسول فضایی برای رسیدن به ارتفاع 35 کیلومتری و فرود و بازیابی آن است.

در این فرآیند، ما الگوریتم های شبیه سازی پرواز را تأیید می کنیم، ارتباط بین کپسول و مرکز کنترل پرواز را آزمایش می کنیم، و بعلاوه هزاران نقطه داده را از حسگر های نصب شده روی کپسول جمع آوری می کنیم.

هالو اسپیس ادعا می نماید که کپسول های این شرکت بدون انتشار گاز دی اکسید کربن به فضا می روند و سازگارترین گزینه با محیط زیست برای انجام سفر های تجاری فضایی هستند. پس از تکمیل آزمایشات موفقیت آمیز، این شرکت پرواز های تجاری خود را در سال 2025 شروع خواهد نمود و در ادامه نیز میخواهد پایگاه های فضایی خود را در چهار قاره تاسیس کند.

از سال 2029، در مجموع 400 سفر تجاری با 3000 مسافر در سال با قیمتی بین 100 تا 200 هزار یورو برای هر بلیط انجام خواهد شد. این شرکت ادعا می نماید که مشتریان می توانند انحنای زمین را به مدت چهار تا شش ساعت دیدن نمایند.

کارلوس میرا (Carlos Mira)، مدیر عامل و موسس شرکت هالو اسپیس می گوید: در 12 ماه گذشته ما با برترین و با تجربه ترین شرکت ها در صنعت هوافضا برای استفاده از فناوری های اثبات شده و ایمن موجود کار نموده ایم.

نمونه اولیه هالو اسپیس در هفته سوم دسامبر در تاسیسات بالن موسسه تحقیقات بنیادی تاتا واقع در حیدرآباد هند به پرواز در خواهد آمد. نمونه اولیه تا ارتفاع کمی بیش از 20 مایل (35 کیلومتر) در استراتوسفر (لایه دوم جو زمین) سفر خواهد نمود و برای تقریباً شش ساعت در آن جا خواهد ماند.

دومین پرواز آزمایشی این کپسول فضایی در حال حاضر برای سرانجام سه ماهه اول سال 2023 در اسپانیا برنامه ریزی شده است. تصاویر مفهومی این شرکت طرح هایی را نشان می دهد که بسیار شبیه به نمونه های شرکت اسپیس پرسپکتیو (Space Perspective) مستقر در فلوریدا است.

منبع: فرادید
انتشار: 30 مهر 1401 بروزرسانی: 30 مهر 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2182

به "بالن سواری تا فضا با 200 هزار دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالن سواری تا فضا با 200 هزار دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید