بازسازی ساختمان: احیا و بازسازی 3 بنای تاریخی رفسنجان

به گزارش سفر به آنتالیا، فرماندار رفسنجان گفت: برای احیا و بازسازی 3 بنای تاریخی عمارت کلاه فرنگی، حمام تاریخی و کاروانسرای کبوترخان احتیاج به ورود بخش خصوصی است.

بازسازی ساختمان: احیا و بازسازی 3 بنای تاریخی رفسنجان

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

خبرنگاران کرمان - علی اکبر پورمحمدی عصر امروز 8 بهمن در حاشیه بازدید از روستا های حومه شرقی شهرستان و در بازدید از عمارت کلاه فرنگی واقع در سعادت آباد رفسنجان گفت: این عمارت که در دوران قبل از قاجار احداث شده است طی سال های 95 و 96 مرمّت اضطراری آن اجرا شده تا از ریزش سقف آن جلوگیری گردد. امّا هنوز تا مرمّت کامل و بهره برداری از آن اعتبار و بودجه کلانی احتیاج دارد که احتیاج است به بخش خصوصی واگذار گردد تا بازسازی و تعمیرات آن انجام گردد.

فرماندار رفسنجان حفظ و احیای بناهی گردشگی و تاریخی در شهرستان را موجب رونق صنعت توریستی و جذب توریستان داخلی و خارجی می گردد توضیح داد: 3 بنای تاریخی در رفسنجان که به ثبت ملّی رسیده و در مالکیت دولت هستند در صندوق احیا و حفظ بنا های تاریخی کشور امور تشریفات قانونی جهت برگزاری مناقصات و واگذاری آن ها به بخش خصوصی در حال اجرا است.

پورمحمدی گفت: این آثار ملّی شامل عمارت کلاه فرنگی در سعادت آباد، حمام تاریخی در کشکوئیه و کاروانسرای کبوترخان هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی رفسنجان نیز در این بازدید گفت: این 3 بنا در سه سال اخیر به ثبت ملّی رسیده و در اختیار دولت نهاده شده اند.

حسن حسینی گفت: عمارت کلاه فرنگی برای بازسازی احتیاج به بیش از 10 میلیارد تومان بودجه دارد که اگر بخش خصوصی وارد گردد و تعمیرات ان را انجام دهد به جذب توریست یاری به سزایی می گردد.

در ادامه فرماندار رفسنجان از روستای عبدالله آباد هم بازدید کرد که در این روستا قسمت دوربرگردان جاده ای خطرناک است و سالانه تصادفات منجر به مصدومیت و فوت در این قسمت دیده می گردد.

فرماندار رفسنجان در این باره گفت: از آنجایی که این قسمت در محدوده شهرداری رفسنجان قرار ندارد تا بتوان از بودجه شهرداری یاری گرفت لذا دهیاری و شورای اسلامی این روستا باید با اداره راه و شهرسازی به تعامل برسند که در این قسمت احداث زیرگذر یا میدان صورت گیرد.

کارگاه اطلس مس مورد بازدید نهاده شد

پورمحمدی از کارگاه اطلس مس واقع در روستای عبدالله آباد این شهرستان زیرمجموعه شرکت بازنشستگی مس بازدید کرد.

در این بازدید علی اکبر پورمحمدی وجود این کارخانه را موجب اشتغال مطرح نمود و گفت: این کارخانه زیرمجموعه شرکت بازنشستگی مس است و بهتر است برای توسعه و رشد منطقه، شرکت مس، کارگاه های بیشتری در سطح روستا ها ایجاد کند تا اشتغالزایی افزایش و نرخ بیکاری کاهش یابد.

او دغدغه برطرف بیکاری و اشتغال را برای جوانان و افراد جویای کار در اولویت های کاری خود در مجموعه فرمانداری دارد.

فرماندار رفسنجان بعلاوه از روستای محمدآبا میثم از توابع شهر رفسنجان هم بازدید کرد و گفت: در این روستا 3 کیلومتر ورودی از سمت کرمان به این روستا احتیاج به روشنایی معابر دارد که در اداره برق شهرستان پیگیر اجرای این طرح هستیم.

او گفت: زمین چمن مصنوعی و سالن ورزشی آقایان این منطقه مشکل خاصی ندارد و سالن ورزشی برای بانوان هم در این منطقه در حال احداث است.

پورمحمدی بعلاوه اظهار کرد: آسفالت راه روستایی کریم آباد اولیاء هم باید جمع آوری و بازسازی گردد که در این زمینه بنیاد مسکن انقلاب قیر رایگان جهت بازسازی اختصاص داده است.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1995

به "بازسازی ساختمان: احیا و بازسازی 3 بنای تاریخی رفسنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ساختمان: احیا و بازسازی 3 بنای تاریخی رفسنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید