آکواریوم باتومی یکی از جاهای دیدنی گرجستان به شمار می رود

به گزارش سفر به آنتالیا، جاذبه ها/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، آکواریوم باتومی یکی از جاهای دیدنی گرجستان به شمار می رود.

آکواریوم باتومی یکی از جاهای دیدنی گرجستان به شمار می رود

آکواریوم باتومی برای اولین بار در تاریخ بیستم اوت سال 1996 افتتاح شد؛ آکواریومی مجذوب نماینده که زیستگاه گونه های جانداران دریایی نادر و ارزشمند اقیانوس شمالی مانند فک بی گوش، سمور دریایی و فک خزری هست. یک لاکپشت غول پیکر 100 کیلوگرمی نیز از اقیانوس هند به این پارک آورده شد. علاوه بر این جانداران منحصر بفرد، گونه های متعددی از انواع ماهی های تزئینی و ماهی های آب شیرین نیز در آن یافت می گردد. آکواریوم باتومی با ظرفیت تقریبی 200 هزار لیتری دارای ساختاری بسیار پیچیده ای و قطعات نمایشی و تجربی متعددی است. برای این آکواریوم یک تقویت نماینده آب به منظور افزایش اکسیژن رسانی در آب و تنظیم درجه حرارت آن و فیلترهای فوق العاده ای برای ایجاد تعادل بیولوژیکی در آب در نظر گرفته شد.

این آکواریوم جایگاه 100 گونه از ماهی های متنوع دریای سیاه گرجستان و ماهی های تزئینی می باشد. آکواریوم نمایشی باتومی در ابتدا به عنوان شاخه ای از پرورش ماهی گرجستان و موسسه پژوهشی و علمی اقیانوس شناسی ساخته شد و از سال 1998 تحت نظر پارک سیکس می به فعالیت خود ادامه داد. تا اینکه در تاریخ اول ژانویه سال 2011 به یکی از مولفه های مرکز تحقیقاتی علمی گیاهان و جانوران دریای سیاه (Black Sea Flora and Fauna Scientific Research Center) تبدیل شد.

حتی دانشجویان دانشگاه های گرجستان برای آموزش از آکواریوم باتومی استفاده می نمایند. یکی از 4 نمایشگاه آکواریوم برای آموزش به علاقمندان و دانشجویان علوم زیستی در نظر گرفته شد که از قسمت بازدید عمومی گردشگران تور گرجستان مجزاست. در حال حاضر آکواریوم قدیمی باتومی قرار هست با طراحی زیبا به یکی از منحصر بفردترین آکواریوم های دنیا تبدیل گردد. طراحی این آکواریوم به شرکت هنینگ لارسن Henning Larsen واگذار شده که جز بهترین معماران دنیا محسوب می شوند.

اگر به سمت ساحل باتومی در دریای سیاه حرکت کنید یک بنای زیبا شبیه چهار قلوه سنگ بزرگ را مشاهده خواهید کرد. شکل ساختمان آکواریوم به گونه ایست که چهار سنگ بزرگ بر روی صخره ای قرار دارند و در معرض امواج هستند. هر کدام از قلوه سنگ ها در واقع نمایشگاهی مجزا و محل نگهداری گونه های جانداران دریایی هستند و در نوع خود بی همتا هستند. در نهایت هر 4 بخش به یک سالن مرکزی منتهی می شوند که در این قسمت بیشتر امکانات و خدمات رفاهی آکواریوم از پیشخوان اطلاعات گردشگری، فروش بلیط، رستوران و بخش استراحت بازدیدنمایندگان ارائه می گردد.

یکی از ویژگی های جالب آکواریوم باتومی خدمات اختصاصی برای بچه ها هست. در آکواریوم باتومی یک قسمت مخصوص بچه ها برای استراحت و بازی طراحی شده که در آن می توانند با انواع ماهی ها آشنا شوند و با یاری لیدر مخصوص آکواریوم به ماهی ها غذا بدهند یا صحنه غذا خوردن ماهی ها را از نزدیک مشاهده نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 15 مرداد 1402 بروزرسانی: 15 مرداد 1402 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2305

به "آکواریوم باتومی یکی از جاهای دیدنی گرجستان به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آکواریوم باتومی یکی از جاهای دیدنی گرجستان به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید