آشنایی با روش های چمن آرایی حیاط ویلا به سبک های امروزی و حرفه ای

به گزارش سفر به آنتالیا، چمن آرایی حیاط ویلا لذتی فراوان دارد زیرا قرار است تمامی سطح حیاط خانه ویلایی را با گیاهی سبز و پرپشت فرش کنیم. این کار اگر با دقت انجام گردد می تواند صاحبخانه را از خرج های جانبی مانند خرید و کاشت درختچه ای فراوان و گرانقیمت، کاشت گل های مختلف، استفاده از مبلمان حیاط گوناگون نجات دهد زیرا چمن به تنهایی آنچنان زیبایی و جذابیتی دارد که احتیاج به این موارد را رفع می نماید.

آشنایی با روش های چمن آرایی حیاط ویلا به سبک های امروزی و حرفه ای

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به همین دلیل می توان چمن را به شکلی ساده و بدون هیچ طراحی خاصی، فقط کاشت و از رشد چمن، کوتاه کردن آن و استفاده از ظاهر پرپشتش حسابی لذت برد و یا می توان طرح هایی خاص و ویژه را در دل همین چمن های انبوه اجرا کرد. در این مقاله از سایت اتاق می خواهیم در همین مورد یعنی ارائه شیوه های صحیح چمن آرایی حیاط ویلا کمی بیشتر در کنار شما باشیم، لطفاً همراهمان باشید.

چمن آرایی حیاط ویلا به سبک اِل

برای اینکه بهترین شکل و فرم چمن ها در حیاط ویلا ایجاد شود می توان از فرم های مختلفی یاری گرفت. حرف L از معروف ترین و پرکاربردترین موارد در دنیای طراحی ست که نه تنها در زمینه چمن آرایی بلکه معروفترین زمینه استفاده از آن در دنیای فراوری مبلمان یعنی مبل اِل می باشد. حال می توان از همین حروف انگلیسی زیبا برای طراحی چمن حیاط نیز استفاده کرد. برای این منظور می بایستی یک سمت حیاط را کاملاً به چمن اختصاص داد به شکلی که تا نزدیک دیوار ویلا توسط چمن ها احاطه شوند.

سپس حاشیه های کناری نزدیک به دیوار از طریق انواع درخت و درختچه زینتی پوشانده شده و سمت دیگر حیاط نیز می بایستی به یاری انواع مبلمان حیاط تزیین شود. برای ایجاد بهترین محوطه سازی حیاط خانه ویلایی بهتر است سمت مقابل حیاط ابتدا به یاری متریالی مرغوب مانند سنگ، سنگفرش شده سپس امتداد این سنگفرش ها به مبلمان ختم شود و یا مبلمان در وسط کفپوش قرار گیرد.

صفحه جدید ما را دنبال کنید

دنبال می کنم

چمن آرایی حیاط ویلا به سبک مربع

مربع از زیباترین و پرکاربردترین اَشکال هندسی در دنیای طراحی ست زیرا بسیار سبُک و روان است و بهترین نتیجه را ایجاد می نماید؛ در دنیای طراحی حیاط خانه ویلایی از فرم مربع به زیبایی استفاده می شود. ابتدا میزان فضای در دسترس اندازه گیری شده سپس اطراف و کناره های حیاط را با سنگریزه های مختلف می پوشانیم. اینکار را به این دلیل انجام می دهیم چون سنگریزه های دارای رنگی بسیار متناسب و در هماهنگی کامل با چمن ها هستند.

لیست قیمت 40 مدل رادیو با کیفیت عالی + لینک خرید

سپس وسط حیاط را به شکل مربع با چمن هایی مقاوم و ضخیم، فرش می کنیم. در چنین شرایطی هم حیاط کاملاً پوشانده شده و هم حاشیه ها و کناره های دیوار. برای ایجاد یک فرم امروزی تر بد نیست از تعدادی سنگ عظیم به شکل دایره و یا حتی شکل های دیگر هم استفاده شود تا چمن آرایی حیاط ویلا به سبک مربع در بهترین شکل خود صورت گرفته باشد.

چمن آرایی حیاط ویلا به یاری اَشکال هندسی در وسط

آیا همواره باید از شکل و فرم های هندسی در ابعادی عظیم و فقط برای خود چمن در حیاط ویلا استفاده کرد؟! پاسخ خیر است زیرا می توان این شکل های جذاب هندسی را به لابلای چمنها کشاند آن هم با استفاده از سایر متریال ها. چنانچه وسعت حیاط خانه ویلایی شما زیاد است می توانید کنجی آرام برای دورهمی های خانوادگی خود در نظر بگیرید و میز و جایگاه حیاط خود را در همین قسمت قرار دهید. حال می توان تمامی بخش های به جامانده از حیاط را با چمن مرغوب پوشاند. برای رسیدن به میز و جایگاه ها باید از بین چمن ها عبور کنید پس بهتر است از تکه های مستطیلی عظیم و زیبا از جنس سنگ استفاده نموده تا گذرگاهی جذاب برای رسیدن به مبلمان حیاط خود درست نموده باشید.

خرید 30 مدل شامپو ضد ریزش مناسب انواع موها + قیمت مناسب

همچنین اگر وسعت حیاط خانه ویلایی کم باشد می توان هم از شکل و فرم مربع و هم شکل مستطیل در لابلای چمن استفاده کرد و سنگ ها را در جای جایِ چمن حیاط خانه ویلایی کار گذاشت. خاصیت اینچنین طراحی این است که چمن را از یکدستی و یکنواختی خارج نموده و سبب می شود هم زیبایی چمن حیاط کاملتر دیده شود و هم زیبایی سنگ های داخل آن. چمن آرایی حیاط ویلا به یاری این تکه سنگ های منظم و زیبا، کلاس و ابهت حیاط خانه ویلایی شما را بسیار بیشتر می نماید.

تصاویر بیشتر

لیست قیمت 40 مدل رادیو با کیفیت عالی + لینک خرید

منبع: اتاق
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1404

به "آشنایی با روش های چمن آرایی حیاط ویلا به سبک های امروزی و حرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با روش های چمن آرایی حیاط ویلا به سبک های امروزی و حرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید