گزینه های مربیگری موقت در تیم ملی: نکو و مارکار

به گزارش سفر به آنتالیا، فدراسیون فوتبال در خواب زمستانی فرو رفته و تعیین هم نیست چه زمانی سمربی جدید تیم ملی انتخاب گردد. همین ابهام ها باعث شده تا از جواد نکونام و مارکار آقاجانیان به عنوان سرمربی موقت نام برده گردد.

گزینه های مربیگری موقت در تیم ملی: نکو و مارکار

فدراسیون فوتبال در خواب زمستانی

بعد از 7 سال و 9 ماه کارلوس کی روش برای همواره از ایران رفت تا فدراسیون فوتبال دنبال گزینه جدیدی برای جانشینی او باشد. گزینه های جانشینی کی روش مختلف اند اما هیچ کدام هنوز رسمی نشده اند. فدراسیون در خواب زمستانی فرو رفته و در این ماه های اخیر هرگز فکری برای انتخاب سرمربی جدید نکرده. در حالی که هم کی روش و هم فدراسیون فوتبال می توانستند بر اساس قانون، 6 ماه قبل از خاتمه قرارداد با تیم ها و مربیان جدید توافق نمایند. -

ماجراهای نیمکت بایرن مونیخ و حضور پپ گواردیولا را یادتان می آید؟ خبر حضور پپ در مونیخ وقتی اعلام شد که بایرن برای تصاحب 3 جام می جنگید و یوپ هاینکس هم نتایج درخشانی کسب می کرد. مدیران بایرن اما فارغ از تمام این اتفاق ها، گواردیولا را به عنوان سرمربی انتخاب کردند و جالب تر اینکه یوپ هاینکس نیز در همان فصل پیروز شد 3 جام مهم به دست بیاورد.

فدراسیون فوتبال که فکری به حال انتخاب سرمربی جدید نکرده، بحث حضور در تورنمنت چهارجانبه را پیش کشیده و اینکه قرار است تیم ملی در اسفندماه مقابل چین بازی کند. حضور در چنین تورنمنتی، آیا بدون سرمربی به صلاح است؟ آیا فدراسیون فوتبال تا آن موقع می تواند با یک مربی جدید و بزرگ به توافق برسد؟

همه این ابهام ها باعث شده تا بحث حضور یک سرمربی موقت در تیم ملی مطرح گردد. بحثی که در رسانه ها به راه افتاده و فدراسیون فوتبال هم آن را تکذیب نکرده. در مورد سرمربی موقت، از مارکار آقاجانیان نام برده می گردد اما گویا فدراسیون فوتبال جواد نکونام را هم مد نظر دارد. -

نکونام بعد از حضور در تیم ملی - به عنوان کاپیتان و مربی- بخت سرمربیگری خود را در نساجی آزمایش کرد و همراه این تیم به لیگ برتر رسید. او در لیگ برتر هم نتایج متوسطی کسب کرد و البته در نیم فصل ترجیح داد از این باشگاه شمالی جدا گردد. با توجه به اینکه نکونام با تیمی قرارداد ندارد و البته شناخت بالایی هم از بازیکنان و البته جو تیم ملی دارد، بعید نیست فدراسیون فوتبال او را به عنوان سرمربی موقت انتخاب کند. اتفاقی که قابل پیش بینی است و البته فدراسیون فوتبال هم میخواهد بعد از انتخاب سرمربی جدید، از نکونام به عنوان یاری اول استفاده کند.

جواد نکونام این روزها از باشگاه شاهین بوشهر در لیگ یک پیشنهاد دارد تا جانشین محمود فکرى گردد. اینکه او به بوشهر مى رود یا مربى تیم ملى مى گردد همچنان مبهم است. هر چند مارکار آقاجانیان هم این بخت را دارد تا برای مدتی روی نیمکت تیم ملی بنشیند و این بار به عنوان نفر اول، بازیکنان را راهنمایی کند. -

این ها اتفاق هایی است که در روزهای اخیر و حول و حوش تیم ملی افتاده و چندان هم غیرموثق نبوده. آیا این اخبار به انتها می رسد یا نه ، پرسشی است که فدراسیون فوتبال باید به آن پاسخ بدهد. یک پرسش سخت در روزهایی سخت.

2

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 16 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 137

به "گزینه های مربیگری موقت در تیم ملی: نکو و مارکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه های مربیگری موقت در تیم ملی: نکو و مارکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید