پیشروی سریع ارتش یمن در استان مأرب؛ توافقنامه صنعاء با دو قبیله در این استان

به گزارش سفر به آنتالیا، پس از آنکه ارتش یمن پیروز به تسلط بر یک ارتفاع استراتژیک بین دو استان الجوف و مأرب شد، پیشروی سریعی به سمت استان مأرب کسب کرد.

پیشروی سریع ارتش یمن در استان مأرب؛ توافقنامه صنعاء با دو قبیله در این استان

به گزارش گروه بین الملل سفر به آنتالیا، منابع محلی معتبر در استان مأرب در مرکز یمن که فعلا در کنترل نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی است، خاطرنشان کردند، ارتش و کمیته های مردمی پس از آنکه پیروز به تسلط بر کوه لبنه شمال اردوگاه اللبنات میان دو استان الجوف و مأرب شدند، به شکلی سریع در حال پیشروی به سمت مرکز استان مأرب هستند.

این منابع به وبگاه المساء پرس گفتند، نبردها میان نیروهای صنعاء و نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن به شهر رغوان در شمال مأرب رسیده و منطقه اسداس در شرق رغوان نیز به صورت کامل در دست نیروهای صنعاء قرار گرفته است.

توافق دو قبیله در مأرب با دولت در صنعاء

از سوی دیگر فعال رسانه ای یمنیعلی النسی خاطرنشان کرد، دو قبیله آل مروان و الشداوده در رغوان واقع در شمال مرکز استان مأرب دوشنبه شب (دیشب) توافقنامه ای با نیروهای صنعاء امضا کردند.

بر اساس گزارش الخبر الیمنی، بر اساس این توافقنامه قرار است نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن مورد حمایت سعودی از مناطق این دو قیبله خارج شوند و در مقابل مناطق مذکور، از درگیری، جنگ و تخریب در امان بماند.

در ادامه این گزارش آمده، توافقنامه مذکور صنعاء را متعهد می نماید تا اعضای این قبیله که در قالب نیروهای هادی بوده اند آسیبی نبینند و به قبیله خود بازگردند اما صنعاء به کنترل مسیرهای ارتباطی این دو قبیله را در دست خواهد داشت.

در این توافقنامه تأکید شده، هر کسی در قبیله خواهان جنگ بود باید قبیله را ترک کند و به جای دیگری برود. توافقنامه مذکور از صبح امروز وارد فرایند اجرایی شده است.

در ماه گذشته (بهمن) با رسیدن نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به نزدیکی شهر مأرب و حزم مرکز استان الجوف، حزب الاصلاح و دولت مستعفی یمن بناچار به وساطت های محلی و منطقه ای روی آورده اند تا مانع پیشروی ارتش صنعاء شوند (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 851

به "پیشروی سریع ارتش یمن در استان مأرب؛ توافقنامه صنعاء با دو قبیله در این استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی سریع ارتش یمن در استان مأرب؛ توافقنامه صنعاء با دو قبیله در این استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید