واکنش وزارت خارجه آمریکا به حادثه در سایت هسته ای نطنز

به گزارش سفر به آنتالیا، وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که گزارش های مرتبط با حادثه در یک سایت هسته ای ایران را دنبال می نماید.

واکنش وزارت خارجه آمریکا به حادثه در سایت هسته ای نطنز

به گزارش خبرنگاران، وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حادثه در تاسیسات هسته ای نطنز با اشاره به اینکه در حال رصد گزارش های مربوطه است، این حادثه را یک یادآوری به ایران برای آن چه اولویت بخشیدن به برنامه انحرافی هسته ای به جای برطرف نیازهای مردم می خواند، دانست.

به گزارش خبرنگاران، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران صبح روز پنجشنبه از وقوع حادثه در یکی از سوله های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز در مرکز استان اصفهان خبر داده و گفته بود: بامداد امروز به دنبال وقوع حادثه ای که چگونگی آن در دست آنالیز است، یکی از سوله های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد، ولی هیچ تلفات جانی نداشت و به فعالیت های کل مجموعه لطمه ای وارد نکرد.

وی اضافه نمود: این رخداد هیچ گونه تلفات جانی نداشته و لطمه ای به فعالیت های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است.

کمالوندی گفت: از نظر احتمال ایجاد آلودگی نیز با توجه به غیر فعال بودن مجموعه ذکر شده جای هیچ گونه نگرانی نیست و هم اکنون تیم های کارشناسی سازمان در محل وقوع حادثه حاضر و مشغول آنالیز علل این واقعه می باشند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در بیانیه ای بیان کرد که از گزارشات در خصوص این حادثه آگاه است اما انتظار نمی رود این حادثه تأثیری روی فعالیت های راستی آزمایی این نهاد بین المللی داشته باشد.

در این بیانیه آمده است: ما در حال حاضر پیش بینی می کنیم که این حادثه هیچ تأثیری روی فعالیت های راستی آزمایی پادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1130

به "واکنش وزارت خارجه آمریکا به حادثه در سایت هسته ای نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه آمریکا به حادثه در سایت هسته ای نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید