واکسن کرونای هند 2021 به بازار می آید

به گزارش سفر به آنتالیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از تایمز آو ایندیا، شرکت بهارات بیوتک، تصمیم دارد نخستین واکسن کووید 19 بالقوه فراوری شده در هند به نام کواوکسین را در سه ماهه دوم سال آینده میلادی عرضه کند.

واکسن کرونای هند 2021 به بازار می آید

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید.

البته عرضه این واکسن بالقوه در 2021 میلادی منوط به دریافت تاییدیه از سازمان های قانونگذاری هند است. به گفته یکی از مقامات بهارات بیوتک تمرکز اصلی این شرکت در حال حاضر انجام مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن مذکور است.

واکسن بالقوه این شرکت برای مقابله با کووید 19، کوواکسین نام دارد و با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) و مؤسسه ملی ویروس شناسی این کشور(NIV) ساخته شده است. پژوهشگران برای توسعه واکسن مذکور ویروس غیر فعال SARS-Cov-2 را در آزمایشگاه ICMR ایزوله کردند.

سای پراساد مدیر اجرایی شرکت بهارات بیوتک اینترنشنال در این باره می گوید: پس از تکمیل آزمایش ها و نشان دادن شواهد تجربی قدرتمند، اگر تاییدیه های قانونی مورد احتیاج را دریافت کنیم، در سه ماهه دوم 2021 میلادی این واکسن را عرضه می کنیم.

به گفته او این شرکت تاییدیه های لازم برای اجرای مرحله سوم آزمایش بالینی این واکسن بالقوه را دریافت نموده و مشغول آماده سازی و استخدام داوطلبان است. تزریق واکسن بالقوه به داوطلبان از ماه جاری میلادی شروع می گردد.

طی مرحله سوم آزمایش بالینی این واکسن حدود 2 هزار داوطلب در 13 الی 14 ایالت هند این واکسن را دریافت می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1257

به "واکسن کرونای هند 2021 به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونای هند 2021 به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید