هماهنگی برای اخذ مجوز صادرات سیب، کیوی و پرتقال به چین

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - جلسه ستاد هماهنگی روابط مالی خارجی با دو دستور کار مسائل امور منطقه ها مرزی و آخرین شرایط همکاری مالی با چین به ریاست مهدی صفری، معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از معاونین مالی دستگاه های ذیربط برگزار گردید.

هماهنگی برای اخذ مجوز صادرات سیب، کیوی و پرتقال به چین

به گزارش ایسنا، صفری در این نشست مدیریت واحد مرزی را برای افزایش صادرات و واردات و صدور خدمات مهندسی به کشورهای همسایه بسیار بااهمیت ارزیابی کرد و اضافه نمود اگر مدیریت واحدی برای تصمیم گیری در مرزها وجود داشته باشد می توان سهم ایران از صادرات و کریدورهای تجاری را تا بیش از سه برابر افزایش داد.

حاضرین در این جلسه در مورد چالش های مدیریت مرزها و عدم تصمیم گیری واحد در این حوزه بحث و راهکارها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

در ادامه این نشست در مورد فرایندهای اجرایی قرارداد بیست و پنج ساله ایران و چین صحبت شد و توضیحاتی در مورد پروژه های تصویب شده به اطلاع نمایندگان دستگاه ها رسید.

خاطر نشان می سازد رشد توسعه صادرات کشاورزی جمهوری اسلامی ایران به چین در این مدت چشمگیر بوده است و پیش بینی می گردد به زودی به رقم یک میلیارد دلار برسد. بازار چین به محصولات دریایی از جمله آبزیان نیاز دارد و فرصت خوبی برای صادرات محصولات پروتئینی دریایی به چین فراهم شده است. در مورد محصولات کشاورزی نیز با هماهنگی های انجام شده با وزارت جهاد کشاورزی، دیپلماسی کشاورزی شکل گرفته است و اخذ مجوز صادرات میوه هایی چون سیب، کیوی و پرتقال به کشور چین در حال اجرا است که می تواند سودآوری مالی چشمگیری را برای جمهوری اسلامی ایران به همراه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 2071

به "هماهنگی برای اخذ مجوز صادرات سیب، کیوی و پرتقال به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هماهنگی برای اخذ مجوز صادرات سیب، کیوی و پرتقال به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید