هشدار عبدالمهدی به سوء استفاده گران از کرونا

به گزارش سفر به آنتالیا، نخست وزیر پیشبرد امور عراق درباره سوء استفاده بعضی از بحران کرونا برای ایجاد سردرگمی و تنش در کشور هشدار داد.

هشدار عبدالمهدی به سوء استفاده گران از کرونا

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به آنتالیا، عادل عبدالمهدی نخست وزیرپیشبرد امور عراق در نشست روز شنبه (4 آوریل) هیأت دولت درباره سوء استفاده از بحران کرونا در عراق برای ایجاد تنش و سردرگمی در اوضاع کشور با اطلاعات دروغین هشدار داد.

به نوشته پایگاه خبری المسله در بیانیه دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری آمده است: شورای امنیت ملی عراق، شنبه شب نشست دوره ای خود را به ریاست عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرماندهی کل نیرو های مسلح کشور برگزار کرد و در این نشست تحولات امنیتی و اقدامات پیشگیرانه مربوط به مقررات منع آمد و شد در سایه شیوع ویروس جدید کرونا و سایر مسائل روز که در دستور کار این نشست درج شده بود، آنالیز شد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

عبدالمهدی در این نشست تاکید نمود که عراق تدابیر زودهنگامی برای مهار ویروس کرونا اتخاذ کرد و شرایط سلامت و بهداشت و مقررات منع آمد و شد ما در مقایسه با سایر کشور های دنیا که در حال پرداخت بهای اهمال خود در قبال این ویروس هستند، بسیار قابل قبول و خوب است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که عراق با شرایط سیاسی سخت و چالش های تروریستی و مالی متعددی از جمله کاهش قیمت نفت روبرو است. پیگیری های به طور مستمر ادامه دارد و آمار مبتلایان و قربانیان را نمی توان پنهان کرد.

نخست وزیر پیشبرد امور عراق از همبستگی عراقی ها در این بحران، ایفای نقش نیرو های امنیتی که هر روز در راه مقابله با تروریسم و شکست حملات آن، شهید و زخمی تقدیم می نمایند و نیز کوشش های وزارت بهداشت و زیرمجموعه های آن و نیز اقدامات انجام شده برای پاسخگویی به مطالبات اتباع عراقی در کشور های اروپایی تقدیر کرد.

وی در ادامه درباره کوشش های بعضی برای سوء استفاده از بحران جاری در کشور با ارائه اطلاعات دروغین و گمراه نماینده برای ایجاد هرج و مرج و سردرگمی در کشور، هشدار داد و بر ضرورت اعتماد عراقی ها به خود، شایستگی ها وتوانمندی هایشان و تداوم کوشش برای مقابله با شیوه ویروس کرونا و افزایش آگاهی ها برای برون رفت از این بحران که همه دنیا را تهدید می نماید، تاکید نمود.

بر اساس آمار وزارت بهداشت عراق تا دیروز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور 820 نفر و شمار جان باختگان 54 نفر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 935

به "هشدار عبدالمهدی به سوء استفاده گران از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار عبدالمهدی به سوء استفاده گران از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید