میرزایی: انتصابات اخیر رهبری بیانگر استفاده از افراد جوان تر و متخصص است

به گزارش سفر به آنتالیا، یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: انتصابات اخیر رهبری حاوی این پیغام است که باید به جوان ترها و کسانی که سابقه و تخصص دارند، اعتماد کرد، مسئولین اجرایی نیز باید به این سمت حرکت نمایند.

میرزایی: انتصابات اخیر رهبری بیانگر استفاده از افراد جوان تر و متخصص است

جلال میرزایی در گفت وگو با سفر به آنتالیا با اشاره به اینکه آیا استثنائات موجود در قانون منع بکارگیری بازنشستگان می تواند این قانون را از فلسفه اصلی خود دور کند، بیان نمود: اگر این قانون که مصوب مجلس است به درستی اجرایی گردد گام خوبی به سمت جلو برداشته ایم. اجرایی شدن این قانون اعتماد عمومی را افزایش می دهد. تاکنون ما مصوبات زیادی در مجلس داشته ایم که مردم فایده آن ها را احساس نمی نمایند، اما این مصوبه مجلس اگر اجرایی گردد کاملا در سطح کشور ملموس خواهد بود.

وی در ادامه گفت: ما نباید به دنبال یافتن مسیرهایی برای دور زدن این قانون باشیم، چرا که تبعات منفی در کشور خواهد بود. انتظار مجلس این است که این قانون بدون هیچ ملاحظه ای در زمان کوتاهی اجرایی گردد. ما نیروی متخصص و با تجربه به اندازه کافی در کشور داریم. امروز باید دایره اعتماد خود را وسیع تر کنیم و انقدر منفی نگر نباشیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس توضیح داد: انتصابات اخیر رهبری حاوی این پیغام است که باید به جوان ترها و کسانی که سابقه و تخصص دارند، اعتماد کرد که قابل تامل است. مسئولین اجرایی نیز باید به این سمت حرکت نمایند. مجلس با تصویب این قانون فرصت را در اختیار مسئولان گذاشته است تا مدیران اجرایی کشور را جوان تر سازند.

میرزایی اظهار داشت: برخی از وزرا و مسئولین اجرایی با عده ای رودربایستی دارند ولذا نتوانستند به جوان ترها اعتماد نمایند. امیدواریم با اجرایی شدن این مصوبه شاهد گشایش در مدیریت کشور باشیم، چرا که امروز نقدها خیلی زیاد است و چرخه مدیریتی کشور بسته است. امیدوارم با اجرایی شدن این قانون شاهد حضور مدیران کارآمدتر که توانایی آن ها مورد تایید کارشناسان سازمان ها است، باشیم.

وی در ادامه با اشاره به استثنائات این قانون بیان نمود: رئیس جمهور، نمایندگان مجلس، اعضای شورای نگهبان و جانبازان بالای 50 درصد از استثناهای این قانون محسوب می شوند. ما ابتدا باید این قانون را به درستی اجرا کنیم و پس از مشاهده آثار آن و پویایی در مدیریت کشور گام های بعدی را برداریم به عنوان مثال در حوزه شرکت های شبه دولتی که امروز شاهد ناکارآمدی در آن ها هستیم و بعد از این نیز مدیران بازنشسته از بخش دولتی به این بخش کوچ خواهند کرد، باید تصمیماتی گرفته گردد یا در خصوص سهمیه های جانبازان نیز باید بازنگری صورت گیرد، چرا که حمایت از جانبازان نباید به این شکل باشد و باید از آن ها به گونه ای دیگر تقدیر گردد.

میرزایی ادامه داد: جانبازان آمادگی جسمی کمتری نسبت به دیگران دارند و این امر مغایرتی با حقوق جانبازان ندارد، چرا که کنار رفتن آن ها مسیر را برای فرزندان آن ها باز خواهد نمود، منتهی در خصوص اینکه بعضی انتظار دارند که نمایندگان از خود آغاز نمایند و این قانون نیز در خصوص نمایندگان اجرایی گردد باید گفت در جهان نیز این امر مرسوم نیست، چرا که نمایندگان پارلمان را مردم انتخاب می نمایند و آن ها حق انتخاب دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 36

به "میرزایی: انتصابات اخیر رهبری بیانگر استفاده از افراد جوان تر و متخصص است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزایی: انتصابات اخیر رهبری بیانگر استفاده از افراد جوان تر و متخصص است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید