منتظر فیلم عملیات قتل ابوبکر البغدادی باشیم

به گزارش سفر به آنتالیا، سابقه سینمایی هالیوود نشان داده است که برای عملیات های مهم نظامی خود همواره فکری در سر دارد.

منتظر فیلم عملیات قتل ابوبکر البغدادی باشیم

به گزارش گروه فرهنگی سفر به آنتالیا، رسانه و تبلیغات در کاخ سفید رسماً یکی از بازوهای مهم آن در راستای تطهیر و برجسته سازی خود به عنوان یک قهرمان است.

زمانی که اسامه بن لادن سرکرده طالبان به عنوان تروریست و عامل حادثه 11 سپتامبر قلمداد شد، فعالیت های رسانه ای آمریکا برای دستگیری و بازداشت این فرد نیز شروع شد. بن لادن که خود از دست نشانده های آمریکا و استبکار در خاورمیانه و عامل شرارت های مختلف بود در نقشه دولت مردان آمریکایی از همان ابتدا معلوم بود که به چه سرنوشتی دچار خواهد شد: دستگیری و اعدام. همان اتفاقی که برای دیگر دست نشانده های آمریکایی در منطقه و خاورمیانه مانند دیکتاتور عراق صدام حسین رخ داد و یا حتی شاه مخلوع ایران محمدرضا پهلوی.

حالا این بار بعد از آنکه البغدادی رئیس سفاک داعش نتوانست آنطور که دلخواه آمریکا و غرب بود منطقه را به آتش بکشد و با سربازان و نیروهای ایرانی و سوری و عراقی روبرو شد، زودتر از زمان موعود برنامه مرگ و قتلش فرا رسید. البته لازم بذکر است که عموماً وجود این دست نشانده ها بهانه ای است برای حضور نظامی آمریکا در منطقه برای دخالت در اوضاع سیاسی خاورمیانه.

اما قهرمان سازی آمریکا از خود برای نجات دنیا و پاکسازی آن از وجود افرادی چون بن لادن، قبل تر در سینما با فیلم هایی مانند ساعت نیمه شب نیز اجرا شده است. کاترین بگلو کارگردان فیلم تبلیغی دیگر هالیوود یعنی مهلکه که نمایشگر حضور قهرمانانه نظامیان آمریکا در عراق بود و توانسته بود اسکار بهترین فیلم را از آن خود کند، فیلمی درباره روند عملیات قتل بن لادن ساخت که مورد توجه رسانه های حاکمیتی آمریکا نهاده شد. این فیلم نیز در 5 بخش مهم مانند بهرتین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول زن نامزد اسکار شد.

یکی از جالب ترین نکات این فیلم ها ارتباط مستقیم تیم عملیاتی با کاخ سفید و رئیس جمهور است. چیزی که بارها توسط رسانه های آمریکایی منتشر می گردد، حضور رئیس جمهور به همراه تیم نظامی و مشاورانش در اتاقی است که در آن در حال تماشای عملیات به وسیله دوربین های گوپرویی است که روی کلاه های نظامیان وصل است. این موضوع یکبار دیگر در سریال خانه پوشالی که درباره روابط سیاسی درون کاخ سفید و فساد در آن است نیز نمایش داده شده است. در فیلم ساعت نیمه شب نیز متوجه ارتباط مستقیم تیم با رئیس جمهور هستیم.

حالا دیروز با پخش خبر قتل ابوبکر البغدادی دوباره تصویر حضور ترامپ و دیگر مشاوران و همکارانش در کاخ سفید در حال تماشای صحنه های عملیات پیدا کردن و کشتن رئیس داعش است. به نظر می رسد که با توجه به سابقه آمریکا و هالیوود در این زمینه باید به زودی شاهد ساخت یک فیلم سینمایی درباره عملیات دستگیری و اعدام دست نشانده آمریکا باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 517

به "منتظر فیلم عملیات قتل ابوبکر البغدادی باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر فیلم عملیات قتل ابوبکر البغدادی باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید