مسجدجامعی: لزوم ورود شهرداری به ساخت و ساز سرای سیگارچی

به گزارش سفر به آنتالیا، رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران از لزوم ورود سریع شهرداری تهران به موضوع عدم ساخت و ساز در سرای سیگارچی اطلاع داد.

مسجدجامعی: لزوم ورود شهرداری به ساخت و ساز سرای سیگارچی

به گزارش سفر به آنتالیا، احمد مسجدجامعی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه من نیز به سیستم رأی گیری در شورای شهر انتقاد دارم و می خواهم که هرچه سریع تر این سیستم اصلاح گردد، گفت: من از محمدعلی کریمی، رئیس پیشین مرکز ارتباطات تشکر می کنم و از ما خواستند که نظرمان را درمورد عملکرد ایشان بگوییم.

وی با بیان اینکه کریمی اقدامات موثری در برپایی مراسم روز تهران داشت که منحصر به فرد بود توضیح داد: چاپ تمبر روز تهران، رایگان شدن موزه ها و نیم بها شدن سینماها از اقدامات ایشان بود.

مسجدجامعی درمورد مکان برگزاری مراسم روز تهران نیز با بیان اینکه انتخاب کاخ گلستان که اولین بنای ثبت شده تهران در یونسکو است بسیار هوشمندانه بود اما دیکته نانوشته غلط ندارد گفت: از حجت میرزایی معاون پیشین برنامه ریزی نیز تشکر می کنم. هرچند که اگر حضور داشتند درمورد برنامه سوم توسعه با او حرف ها داشتیم و برای سکینه اشرفی، اولین معاون زن شهرداری تهران نیز که برای اولین بار در کل تاریخ بلدیه یک زن منصوب می گردد را تبریک می گوییم و برای وی آرزوی موفقیت دارم.

وی درمورد تخریب سرای سیگارچی در محدوده بازار تهران نیز توضیح داد: پیش از این ما تخریب سرای دلگشا که دقیقا روبروی میدان ارگ بود را داشتیم و حتی این ساخت و ساز سبب شد که حریم کاخ گلستان در معرض خطر قرار گیرد و در آستانه حذف از لیست یونسکو قرار گیرد اما این اتفاق نیفتاد.

وی با بیان اینکه شهرداری می تواند درمورد عدم ساخت سرای سیگارچی که حریم کاخ گلستان را در معرض خطر قرار می دهد اقدام موثر داشته باشد گفت: امیدوارم شهرداری تهران هرچه سریع تر به این موضوع ورود کند تا شاهد کش و قوس در این حوزه نباشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 68

به "مسجدجامعی: لزوم ورود شهرداری به ساخت و ساز سرای سیگارچی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسجدجامعی: لزوم ورود شهرداری به ساخت و ساز سرای سیگارچی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید