مردم پاکستان به استقبال روز دفاع می روند

مردم پاکستان دو روز مانده به آغاز مراسم روز دفاع از اکنون به استقبال این روز رفته اند.

مردم پاکستان به استقبال روز دفاع می روند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، هر سال 15 شهریور (6 سپتامبر) به عنوان روز ملی دفاع پاکستان شناخته می گردد و مردم این کشور یاد شهدای دفاع از وطن را گرامی می دارند، اما سال جاری مردم این کشور از دو روز مانده به شروع مراسمات روز دفاع به استقبال آن رفته اند.

به نقل از روابط عمومی ارتش پاکستان (ISPR)، سال جاری این روز با شعار بیایید با هم به خانه شهدا برویم نام گذاری شده است و از ویدیوی رسمی این روز رونمایی خواهد شد.

پاکستان در سال 1947 با مجاهدت های رهبران مسلمان خود توانست بزرگترین بیداری اسلامی آن موقع را رقم زده و از هند جدا گردد ولی استقلال پاکستان نقطه شروع تنش های دائمی با یکی از بزرگترین کشورهای دنیا شد.

هند طی عمر 70 ساله پاکستان بارها به وسیله نظامی کوشش نموده همسایه مسلمان خود را تحت فشار قرار دهد، اتفاقی که در سال های نخست عمر پاکستان بیش از سال های کنونی رقم می خورد.

و اما حکایت روز ملی دفاع...

در نخستین ساعات بامداد 6 سپتامبر سال 1965 هند از سوی مرزهای غربی خود کوشش کرد در یک حمله غافلگیر نماینده مناطق وسیعی از پاکستان را اشغال نموده و حتی ظرف چند روز خود را به پایتخت پاکستان برساند و به عبارتی دیگر کار همسایه مسلمان خود را تمام کند.

نظامیان پاکستان علی رغم اینکه از حمله هند غافلگیر شده بودند ولی توانستد با مجاهدت و پایمردی دفاعی جانانه از خود به نمایش گذاشته و حمله هند را با شکست روبرو سازند.

حمله هند باعث شد تا مردم پاکستان متحد تر از قبل شوند و بدانند که باید دست به دست هم دهند تا بیداری اسلامی که پدارنشان آن را با خون دل رقم زده اند حفظ نمایند.

برای دفع حمله هند بسیاری از نظامیان ارتش پاکستان به شهادت رسیدند و توانستند تمامیت ارضی خود را حفظ نمایند.

لازم به ذکر است روز ملی دفاع پاکستان در تقویم این کشور در زمره مهم ترین روزهای سال به شمار می رود و مردم همه ساله 15 شهریور (6سپتامبر) یاد شهدای راه آزادی و حفظ وطن را گرامی می دارند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 18 مهر 1398 شناسه مطلب: 311

به "مردم پاکستان به استقبال روز دفاع می روند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم پاکستان به استقبال روز دفاع می روند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید