مخالفان دولت ارمنستان خواهان استعفای نخست وزیر شدند

به گزارش سفر به آنتالیا، جمعی از مخالفان دولت ارمنستان با اجتماع در برابر مقر دولت این کشور، خواهان استعفای نیکول پاشینیان از مقام نخست وزیری ارمنستان شدند.

مخالفان دولت ارمنستان خواهان استعفای نخست وزیر شدند

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز چهارشنبه بیان کرد: مخالفان دولت ارمنستان در میدان جمهوری ایروان در برابر مقر نخست وزیری اجتماع نموده و شعارهایی علیه نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان سر می دادند.

دهها مامور پلیس ضدشورش ارمنستان در میدان جمهوری مستقر شده و برای مقابله با هرگونه اقدام تحریک آمیز ازسوی معترضان آماده شده بودند.

شماری از مخالفان دولت ارمنستان خواهان ملاقات با پاشینیان و پاسخگویی وی در خصوص توافقنامه صلح قره باغ شدند.

معترضان که شمار آنها به چند هزار نفر می رسید پلاکاردهایی با مضمون استعفای پاشینیان و رد توافقنامه صلح قره باغ در دست داشتند.

رسانه روسی بیان کرد که بر اساس اطلاعات رسمی، در جنگ قره باغ بیش از یکهزار و 300 نفر از طرف ارمنستان کشته شدند و مخالفان دولت این کشور پاشینیان را مسوول این وضع می دانند.

مخالفان دولت ارمنستان دو روز پیش هم وارد ساختمان دولت و مجلس شده و چند ساعت به تخریب و غارت اموال پرداخته و رئیس مجلس ارمنستان را هم مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این اعتراضات در حالی برگزار گردید که نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان دیروز گفت که ایروان تصمیم بموقع برای توقف جنگ در قره باغ گرفت.

پاشینیان سه شنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه1 گفت: این ناکامی عظیم برای ما و فاجعه عظیم و سوگواری عظیم برای از دست رفتن شمار زیادی از مردم است اما باور دارم که ارمنستان و قره باغ باید زندگی نمایند و تقویت شوند.

به گفته نخست وزیر ارمنستان، وی خود را در شرایط پیش آمده مسوول می داند و مسئولیت خود در مسائل را می پذیرد.

وی اضافه نمود: باید در دیدگاه های خود نسبت به مسائل مختلف بازنگری کرد. من می دانم که قبلا اجرای راه چاره های دیگر ناممکن بود.

پاشینیان اعلام نمود که اگر توافقنامه صلح قره باغ امضا نمی شد شرایط بدتر و وخیم تر می شد.

نخست وزیر ارمنستان گفت: باید این واقعیت را پذیرفت که ما افتادیم اما به پرتگاه سقوط نکردیم ما بموقع تصمیم به توقف جنگ گرفتیم.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری فدراسیون روسیه بامداد سه شنبه در بیانیه ای گفت: بر اساس توافقنامه امضا شده بین سه طرف، جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان در مواضع خود متوقف و نیروی حافظ صلح فدراسیون روسیه در امتداد خط تماس در قره باغ و جمهوری ارمنستان مستقر می گردد.

همچنین آوارگان و پناهندگان به خاک قره باغ و مناطق مجاور تحت کنترل کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بر می گردند و تبادل اسرای جنگی، سایر افراد بازداشت شده و اجساد کشته شدگان انجام می گردد.

درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از 6 مهرماه گذشته شروع شده است و برغم این که با دخالت میانجیگران بین المللی سه بار توافق آتش بس میان دو طرف حاصل شده، این درگیری ها بیش از یک ماه بود که همچنان با شدت ادامه داشت.

جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی خواهان انتها اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل حق مشخص سرنوشت خواهان به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه در منطقه قره باغ شده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1282

به "مخالفان دولت ارمنستان خواهان استعفای نخست وزیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفان دولت ارمنستان خواهان استعفای نخست وزیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید