ماموریت مسافر سوئد برای قتل رقیب عشقی در تهران!

به گزارش سفر به آنتالیا، دختر جوان پس از دوستی با یک پسر در کشور سوئد، نقشه قتل دوست پسر سابقش را طراحی کرد. این دختر و پسر پس از قتل در کوه های امامزاده داوود به صورت غیرقانونی از کشور خارج شدند.

ماموریت مسافر سوئد برای قتل رقیب عشقی در تهران!

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا بهاری هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش، ساعت 16 روز آدینه 10 آبان سال جاری مردی سراسیمه با اداره پلیس تهران تماس گرفت و ادعا کرد که جسد سوخته یک مرد را ته دره ای در نزدیکی امامزاده داوود پیدا نموده است که خیلی زود تیمی از ماموران برای آنالیز موضوع به محل اعزام شدند.

مرد جوان که یک کوهنورد است، وقتی پیش روی ماموران نهاده شد گفت: من هر روز در مناطق مختلف کوهستانی در تهران کوهنوردی می کنم، امروز نیز همراه دوستانم در کوه های اطراف امامزاده داوود در حال بالا رفتن از کوه بودم که جسم سوخته ای شبیه انسان را ته دره مشاهده کردم و از روی کنجکاوی به آن جا رفتم که در نزدیکی سیل بند با جسد سوخته یک مرد روبه رو شدم.

ماموران با حضور در محل از صحت حرف های مرد کوهنورد اطمینان یافتند و همین کافی بود تا تیمی از ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس ویژه قتل و تیم تشخیص هویت برای تحقیقات ویژه وارد عمل شوند.

کارآگاهان با حضور در صحنه جرم با جسد نیم سوخته پسر جوانی روبه رو شدند که لباس بیرون به تن و یک کفش کتانی مارک دار به پا داشت و در نزدیکی محل جنایت نیز یک بطری بنزین به دست آمد که با آن اقدام به آتش زدن جسد نموده بودند.

تیم جنایی در آنالیز های دقیق تر پی بردند که پسر جوان ابتدا با پنج ضربه چاقو به قتل رسیده و عاملان جنایت برای پنهان نگه داشتن سرنخ ها جسد را آتش زده اند.

کارآگاهان در این مرحله ماموریت یافتند که ابتدا هویت و خانواده جوان ناشناس را پیدا نمایند و در آنالیز ها چند کارت سوخته بانکی از داخل لباس وی به دست آوردند و همچنین در تن پیمایی جسد با یک خالکوبی روی دست چپ رو به رو شدند که نوشته شده بود فقط برای تو.

کارآگاهان در همان دقایق ابتدایی در نزدیکی محل جنایت با یک خودروی پژو 206 در کنار جاده امامزاده داوود روبه رو شدند که بنزین تمام نموده بود و از صبح در کنار جاده و در نزدیکی محل پیدا شدن جسد پارک شده بود.

بدین ترتیب ماموران با آنالیز شماره پلاک خودرو پیروز شدند صاحب خودرو را که مرد جوانی در شهر همدان بود شناسایی نمایند. مرد جوان در تماس تلفنی ادعا کرد که خودرویش در اختیار برادرش به نام بهرام است. کارآگاهان تحقیقات را برای دستگیری بهرام شروع کردند و پس از چند ساعت این مرد در نزدیکی امامزاده داوود دستگیر شد.

بهرام وقتی در برابر ماموران نهاده شد، گفت: من یک معلم هستم و برای انجام کار های اداری با خودروی برادرم به تهران آمدم، پس از پایان کارهایم تصمیم گرفتم به امامزاده داوود بروم که در آن جا وقتی از کوه پایین آمدم متوجه شدم خودروی برادرم به سرقت رفته و تا خواستم به کلانتری بروم و از ماجرای سرقت خبر بدهم دستگیر شدم.

ماموران در کاوشگری های فنی و پلیسی به حرف های معلم جوان اطمینان یافتند و تحقیقات برای شناسایی جسد پسر جوان شروع شد.

کارآگاهان در این مرحله به سراغ پفراینده های افراد گم شده رفتند و پس از دو روز با یک خانواده که ناپدید شدن پسرشان را به پلیس اطلاع داده بودند روبه رو شدند و تصاویر کتانی گران قیمت و متن خالکوبی روی دست چپ جسد کافی بود تا این خانواده پسرشان را شناسایی نمایند.

سپس کارآگاهان تحقیقات پلیسی را برای شناسایی عاملان این جنایت شروع کردند و در این مرحله خانواده پسر 25 ساله هدف تحقیق نهاده شدند.

ماموران در این شاخه از تحقیقات پی بردند که پسر جوان چندی قبل با یک دختر 23 ساله آشنا شده و با هم در ارتباط بودند و تیم پلیسی برای رسیدن به یک سرنخ به سراغ دختر جوان رفتند که معین شد این دختر جوان از همان روز جنایت ناپدید شده است.

همین کافی بود تا تحقیقات روی شناسایی دختر جوان متمرکز گردد و در تجسس های فنی و پلیسی، ماموران اطلاع یافتند که دختر جوان از چندی قبل با یک پسر افغان که در کشور سوئد است آشنا شده و با هم طرح دوستی ریخته اند.

در ادامه تیم پلیسی پی برد که دختر جوان چندی قبل با قربانی جنایت در ارتباط بوده و پس از پایان دوستی شان پسر جوان او را تهدید و ادعا نموده است که تصاویری از او دارد و با تهدید خواسته که این دختر به دوستی اش با پسر جوان ادامه دهد.

کارآگاهان در تحقیقات گسترده و پلیسی با توجه به این که دختر جوان به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده است احتمال می دهند که این دختر با یک نقشه قبلی، همراه با پسر افغان که به ایران سفر نموده بوده، پسر جوان را به محل جنایت کشانده و در ابتدا با ضربات چاقو او را به قتل رسانده و سپس برای پنهان ماندن این جنایت جسد را آتش زده اند.

آنالیز ها نشان می دهد عاملان این جنایت که دختر جوان و پسر افغان هستند پس از جنایت و همان روز از جهت غیرقانونی به کشور ترکیه سفر نموده اند.

بنا به این گزارش، تحقیقات پلیسی برای دستگیری دختر و پسر جوان که از کشور خارج شده اند در دستور کار پلیس نهاده شده است.

قربانیان انتشار تصاویر خصوصی

دکتر ابراهیم اندرخورا - جامعه شناس و استاد دانشگاه

انتشار فیلم، عکس و صوت های خصوصی در فضای مجازی از دو نفر که رابطه ای صمیمانه داشتند پدیده ای مخرب است که از آسیب های خانوادگی و اجتماعی به شمار می رود. بعضی افراد در ارتباط صمیمانه شان در شرایطی قرار می گیرند که از لحظات خصوصی شان فیلم یا عکس می گیرند و هیچ وقت این نگرش منفی را ندارند که ممکن است روزی مورد سوء استفاده قرار گیرند یا از آن ها اخاذی گردد در حالی که بعضی افراد سودجو و فرصت طلب از این شرایط به نفع خود استفاده می نمایند و در آینده برای اخاذی و آبروریزی فردی که با وی خصومت دارند این مستندات را منتشر می نمایند.

در مواجهه با چنین چالش هایی، معمولا دو سوی این ارتباط درگیر مسائل و معضلاتی می شوند که بعضی از آن ها قابل پیش بینی نیست و در بلندمدت خانواده و جامعه را تحت الشعاع قرار می دهد. ارزیابی ها و تحقیقات نشان می دهد فردی که اقدام به چنین کار زشتی می نماید فارغ از دلایل منطقی و غیرمنطقی تاثیرگذار بر این اتفاق سعی در انتقام جویی کورکورانه دارد که برای مدتی محدود به اهداف شوم خود دست می یابد.

از آسیب هایی که می توان درباره افراد قربانی اشاره نمود، استرس، اضطراب و افسردگی های شدید است که ممکن است مرتکب تصمیمات آنی شوند و دست به قتل یا جنایت های هولناک خانوادگی بزنند.

بعضی از این افراد قربانی غریبه ها می شوند، زیرا در فرصت های نامناسب تصاویر و فیلم های خصوصی شان به دست افراد غریبه افتاده که به خاطر سرگرمی و تفریح دست به انتشار آن ها زده اند و این افراد با اضطراب و استرس های شدیدی زندگی می نمایند که پایان و پایان خوشی ندارد.

مردان به دلیل این که به لحاظ اخلاقی و شخصیتی دیداری هستند، اگر با چنین اتفاقاتی از سوی همسر خود رو به رو شوند تا مرز جنون پیش می فرایند و متاسفانه ممکن است دست به دگرکشی یا خودکشی بزنند.

اما زنان، چون ویژگی های شخصیتی شان ذهنی و شنیداری است با لو رفتن تصاویر خصوصی همسرشان دچار اختلالات رفتاری و روانی می شوند و به دلیل حس تنفر و بیزاری ممکن است در درگیری های خانوادگی تصمیم به طلاق و جدایی بگیرند، زیرا به آن ها خیانت شده است. بهم ریختگی های روانی و آشفتگی ذهنی این زنان و مردان را تا حدی پیش می برد که پفراینده های جنایی هولناکی را رقم می زنند. رعایت اخلاق در حریم خصوصی جزو ضوابطی است که هر فردی باید در حق خود و دیگران رعایت کند. فراموش نگردد شبکه های اجتماعی همان آپارتمان های شیشه ای هستند که هر فردی می تواند به همه جنبه های آن دسترسی پیدا کند در حالی که ما آن را حریم محرمانه می پنداریم.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 655

به "ماموریت مسافر سوئد برای قتل رقیب عشقی در تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت مسافر سوئد برای قتل رقیب عشقی در تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید