قطر: حملات سایبری امنیت، صلح و ثبات را تهدید می نماید

به گزارش سفر به آنتالیا، نماینده قطر در سازمان ملل به مناسبت سومین سالگرد حمله سایبری به پایگاه اینترنتی خبرگزاری رسمی قطر ، حملات سایبری را تهدیدی برای امنیت، صلح و ثبات توصیف کرد.

قطر: حملات سایبری امنیت، صلح و ثبات را تهدید می نماید

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به آنتالیا، همزمان با سومین سالگرد حمله سایبری که پایگاه اینترنتی خبرگزاری رسمی قطر را در 23 مه 2017 هدف قرار داده بود و بهانه ای برای محاصره محور چهارجانبه عربی تحت رهبری سعودی در 5 ژوئن 2017 علیه قطر شد، مقامات دوحه تاکید نمودند که حملات سایبری امنیت، صلح و ثبات را تهدید می نماید.

علیاء احمد بن سیف آل ثانی نماینده قطر نزد سازمان ملل گفت: این سخن که حملات سایبری می تواند صلح، امنیت و ثبات را به ویژه هنگام هدف قرار دادن خدمات حساس دیجیتالی تهدید کند، اغراق آمیز نیست. ما هم اکنون در منطقه خود شاهد چنین تهدیداتی هستیم که در اثر حمله سایبری رخ داد که یک نهاد مهم دولتی در کشور ما را هدف قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک، بن سیف آل ثانی اضافه کرد: سومین سالگرد جنایات سایبری مخرب علیه خبرگزاری قطر فردا فرا خواهد رسید. جدی بودن آن جنایت سایبری که توسط کشورها حمایت اقتصادی شد در این است که این اتفاق چند روز قبل از تحمیل محاصره ناعادلانه و غیرقانونی علیه کشور قطر در 5 ژوئن سال 2017 اتفاق افتاده است.

نماینده قطر تاکید نمود که پیامدهای تحریم همچنان بر امنیت و ثبات منطقه تأثیر می گذارد، فرصت های همکاری و مقابله با چالش های مشترک را تضعیف می نماید و حقوق بشر و آزادی های اساسی هزاران نفر از مردم در کشور قطر و دیگران در منطقه را نقض می نماید.

وی با تأکید بر لزوم آنالیز پیامدهای سوءاستفاده از فضای مجازی علیه ثبات و ممانعت از درگیری ، اقدامات جمعی برای پیگیری ارزیابی خطرات موجود و بالقوه، برطرف این خطرات، تقویت فضای امنیتی منطقه ای و بین المللی در راستای کوشش برای سوء استفاده از فناوری و ادامه بهسازی رفتار کشورهای مسئول در فضای سایبر در بستر امنیت بین المللی را خواهان شد.

در شب 23 مه 2017 اظهاراتی در حمایت از ایران و علیه آمریکا منصوب به شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطردر خبرگزاری رسمی قطر منتشر شد. این اظهارات در مدتی کوتاه در رسانه های دنیا بازتاب داشت.

شیخ صیف بن احمد آل ثانی رئیس اداره ارتباطات دولت قطر و همچنین وزارت امورخارجه این کشور چند ساعت پس از انتشار این خبر اعلام کردند که خبرگزاری رسمی قطر مورد حمله هکرها قرار گرفته است.

رسانه های عربستان سعودی و امارات عربی متحده از حملات سایبری به عنوان کمپینی علیه این کشور استفاده کردند و پایگاه اینترنتی خبرگزاری رسمی قطر، شبکه تلویزیونی دولتی قطر، بعضی سایت های خبری و همچنین سایت خبری شبکه الجزیره در عربستان سعودی و امارات از دسترس کاربران خارج شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 932

به "قطر: حملات سایبری امنیت، صلح و ثبات را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطر: حملات سایبری امنیت، صلح و ثبات را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید