قصه کپسول داوران را تحت تاثیر قرار داد

به گزارش سفر به آنتالیا، ابوالفضل جلیلی اعلام کرد داوران بخش بین الملل کپسول را فیلمی می دانستند که احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد و با نوجوان داستان همذات پنداری می کردند.

قصه کپسول داوران را تحت تاثیر قرار داد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، ابوالفضل جلیلی داور بخش مسابقه سینمای بین الملل سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در پی اهدای جایزه بزرگ این بخش به فیلم کپسول به کارگردانی امیر پذیرفته درباره این اثر گفت: در آیین اختتامیه جشنواره هم به این نکته اشاره کردم که علیرغم این که من مایل بودم فیلمی غیر ایرانی جایزه بزرگ بین الملل را دریافت کند تا از این طریق میزبان خوبی باشیم و نوعی تبلیغ فرهنگی شاید نیز برای کشورمان به واسطه ایجاد امکان معرفی به اسکار برای یک فیلم غیرایرانی صورت بگیرد، اما سایر داوران فیلم کپسول را دوست داشتند و نظرشان متفق القول بر انتخاب این اثر بود. به ویژه داور ایتالیایی که می گفت سینماگران ایرانی باید بیشتر دیده شوند و از من هم تشکر می کرد بابت این که هیچ تاکیدی بر انتخاب یک فیلم ایرانی برای این جایزه ندارم.

وی اضافه نمود: رقیب جدی فیلم کپسول در این بخش هم فیلم های راه رفتن با پادشاهان و تایتان از بلژیک بود که به نظرم فیلم های خیلی خوبی هم بودند. اما نظر ما به عنوان داوران بر فیلم کپسول جمع بندی شد.

این سینماگر درباره ویژگی های فیلم کپسول گفت: من بازی بابک نوری در نقش پدر و ندا حسینی در نقش مادر فیلم را بسیار دوست داشتم. فیلمبرداری این کار هم فوق العاده بود. برای داوران تنبیه کودک به وسیله پدر در ابتدا مورد سوال بود که من برایشان شرح دادم که در ایران تنبیه معانی مختلفی می تواند داشته باشد و در این فیلم از بابت نگرانی پدر برای جا ماندن فرزندش از تحصیل است. آن ها کپسول را فیلمی می دانستند که احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد و با نوجوان داستان همذات پنداری می کردند. حتی معتقد بودند که او باید بعد از باز شدن دستش از زنجیر کار پدرش را تلافی کند! به نظرم کپسول قصه ای پر عاطفه دارد و در واقع همین قصه شاخص اصلی جلب توجه نظر داوران بخش بین الملل بود.

وی در خاتمه درباره این که کپسول به عنوان فیلم منتخب جایزه بزرگ بخش بین الملل در اسکار 2022 سینمای ایران را نمایندگی خواهد نمود، و فیلمی فراوری شده در شهر هایی غیر از تهران است بیان نمود: به نظرم فیلمسازی در شهرستان ها پیشرفت زیادی نموده است. فیلمسازان آنجا دیگر با الکسا و رد و با تشکیلات نوری فیلم می سازند و به مضامین هم توجه دارند.

کپسول به کارگردانی امیر پذیرفته و تهیه کنندگی امیر پذیرفته و انجمن سینمای جوانان رفسنجان با کسب جایزه بزرگ بخش بین الملل جشنواره سی و هشتم پیروز به معرفی به اسکار 2022 شده است.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی 27 مهر تا 2 آبان برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1894

به "قصه کپسول داوران را تحت تاثیر قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصه کپسول داوران را تحت تاثیر قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید