فتح قریب الوقوع شهر مأرب به دست نیروهای مقاومت یمن

به گزارش سفر به آنتالیا، به گزارش خبرنگاران، یک منبع میدانی در یمن در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت که نیروهای مقاومت یمن از محورهای مختلف، شهر مأرب را تحت محاصره خود درآورده اند.

فتح قریب الوقوع شهر مأرب به دست نیروهای مقاومت یمن

وی افزود: ارتش و کمیته های مردمی یمن طی ساعات گذشته بعد از حدود 2 هفته از آغاز عملیات نظامی علیه عناصر متجاوز پیروز شدند شهر مأرب را از محورهای مختلف به محاصره خود درآورند.

این منبع میدانی تاکید کرد: نیروهای مقاومت همچنین خط ارتباطی میان شرق شهر مأرب که به استان حضرموت منتهی می شود را تحت کنترل خود درآورده اند.

وی گفت: عملیات پاکسازی شهر مأرب از عناصر القاعده و مزدوران ائتلاف سعودی به زود آغاز می شود. ما به دنبال تکمیل کنترل خود بر تمام بلندی های مشرف بر شهر مأرب در محورهای مختلف هستیم.

روز گذشته نیز اخبار رسیده حاکی از آن بود که نبرد سنگینی میان نیروهای صنعاء و عبد ربه منصور هادی در استان مأرب جریان داشته و نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بر مناطق الراک و قاع المنجوره مشرف به سد مأرب از سمت غرب مسلط شده اند.

بر اساس این گزارشها، در حالی که نیروهای هادی از دفع حمله نیروهای صنعاء سخن به میان آوردند اما منابع محلی اعلام کردند که ارتش و کمیته های مردمی یمن منطقه هیلان را به کنترل خود درآورده اند. جبهه الکساره هم به کنترل نیروهای صنعاء درآمده و فقط جبهه المشجح مانده است که درگیری در این منطقه جریان دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1534

به "فتح قریب الوقوع شهر مأرب به دست نیروهای مقاومت یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتح قریب الوقوع شهر مأرب به دست نیروهای مقاومت یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید