عربستان، تعویق جلسه محاکمه مبلغ برجسته سعودی

به گزارش سفر به آنتالیا، یک منبع امنیتی از تعویق جلسه محاکمه یک مبلغ سعودی اطلاع داد.

عربستان، تعویق جلسه محاکمه مبلغ برجسته سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سعودی لیکس، یک منبع امنیتی از وخامت اوضاع جسمانی شیخ سفر الحوالی مبلغ سعودی در داخل زندان های رژیم سعودی اطلاع داد.

این منبع گفت که وخامت اوضاع جسمانی شیخ الحوالی مانع از انتقال وی به جلسه دادگاه شد و در ادامه از زندگی شیخ الحوالی که از چندین بیماری در میان سهل انگاری پزشکی در زندان های آل سعود رنج می برد، ابراز نگرانی کرد.

حساب کاربری زندانیان آزادی بیان هم گفت که دادگاه شیخ الحوالی و اعضای خانواده بازداشت شده وی دوبار به تعویق افتاده است.

این حساب کاربری در ادامه اضافه نمود: دادگاه اول الحوالی به علت عدم حضور قاضی در 20 ژوئن به تعویق افتاد ، در حالی که دادگاه دوم در 27 ژوئن بود و ادعا کرد که متهم در آن شرکت ننموده است.

ماه گذشته سازمان حقوق بشر سند با توجه به نقض سیستماتیک مقامات سعودی علیه زندانیان آزادی بیان نسبت به خطری که شیخ سفر الحوالی را در زندان های آل سعودی تهدید می نماید، هشدار داد.

شیخ سفر الحوالی و چهار تن از پسرانش جولای 2018 به سبب طرح سوالات و ایراد سخنان آتشین علیه نظام آل سعود بازداشت شده اند، از جمله سوالات وی این بود که آیا توسعه رشوه و فساد در دستگاه اداری عربستان از احکام شرعی خداوند است؟ بسیاری از هواداران شیخ حوالی نسخه پی دی اف کتاب او تحت نام مسلمانان و تمدن غربی را در پایگاه های اجتماعی قرار دادند؛ کتابی که بیش از 3000 صفحه دارد و آن را آوریل 2018 تالیف نموده و به صراحت تیر انتقاد خود را به سوی نظام آل سعود نشانه گرفته است؛ گویی شیخ حوالی آن طور که هوادارانش می گویند، خواسته است با جهاد و بیان سخن حق علیه حاکم ستمگر به زندگی خود پایان دهد.

شرایط جسمانی شیخ الحوالی در زندان آل سعود طی دو سال گذشته بدتر شده است، زیرا او مسن است و از بیماری های مزمن رنج می برد و این درحالی است که شرایط زندان در عربستان برای انسان سالم هم بسیار ناگوار است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1764

به "عربستان، تعویق جلسه محاکمه مبلغ برجسته سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، تعویق جلسه محاکمه مبلغ برجسته سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید