عبدالله اعضای کمیسیون های انتخاباتی افغانستان را ممنوع الخروج کرد

به گزارش سفر به آنتالیا، رییس اجراییه افغانستان در نامه ای به وزارت کشور دستور داد تمامی اعضای کمیسیون های انتخاباتی تا اطلاع ثانوی ممنوع الخروج شوند.

عبدالله اعضای کمیسیون های انتخاباتی افغانستان را ممنوع الخروج کرد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان سفر به آنتالیا، رییس اجراییه افغانستان اعضای کمیسیون انتخابات این کشور را ممنوع الخروج کرد.

عبدالله عبدالله در نامه ای به وزارت کشور افغانستان دستور داد از خروج تمامی اعضای کمیسیون انتخابات این کشور تا اطلاع ثانوی جلوگیری شود.

سرانجام پس از 4 ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، روز گذشته نتایج نهایی را گفت. بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات افغانستان اشرف غنی با کسب 50/6 درصد آرا رییس جمهور شد.

بر اساس نامه عبدالله به وزارت کشور افغانستان، آمده است که به منظور اتخاذ تدابیر احتیاطی، رییس و اعضای هر دو کمیسیون (کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات) از جمله روسای دارالانشاء و معاونین آنها تا تصمیم قطعی محاکم ذیصلاح ممنوع الخروج بوده و حق مسافرت به خارج از افغانستان را ندارند.

گفته می شود که این دستور عبدالله باید اجرایی شود.

این در حالی است که ساعتی پس از اعلام قطعی پیروزی غنی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، عبدالله عبدالله، در جمع هواداران خود گفت نتیجه این انتخابات را نمی پذیرد و جکومت فراگیر را تشکیل خواهد داد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 789

به "عبدالله اعضای کمیسیون های انتخاباتی افغانستان را ممنوع الخروج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله اعضای کمیسیون های انتخاباتی افغانستان را ممنوع الخروج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید