صدها نظامی آمریکایی از عراق خارج می شوند

به گزارش سفر به آنتالیا، ایسنا نوشت: به گفته سه مقام دفاعی آمریکا، ارتش ایالات متحده در نظر دارد صدها نیرویش در عراق را تغییر مکان بدهد، از جمله اینکه بعضی از آن ها را از این کشور خارج کند.

صدها نظامی آمریکایی از عراق خارج می شوند

به گزارش شبکه خبری ان بی سی، این اقدام شامل دور کردن نیروهای آمریکایی از پایگاه های مشترک در القائم در نزدیکی مرز سوریه، پایگاه هوایی القیارة در نزدیکی موصل و احتمالا پایگاه هوایی کی-1 در کرکوک می گردد.

سخنگوی عملیات اراده قاطع در بیانیه ای گفت: در نتیجه موفقیت نیروهای امنیتی عراق در مبارزه با داعش، این ائتلاف در حال تغییر موضع نیروهایی از چند پایگاه کوچکتر است. این پایگاه ها همچنان در کنترل عراقی ها باقی می مانند و ما همکاری مشورتی خودمان را برای شکست همیشگی داعش از دیگر پایگاه های ارتش عراق ادامه می دهیم.

این سخنگو گفت، ارتش آمریکا جدول زمانی برای جابجایی نیروها اعلام نمی کند.

این تصمیم در شرایطی اتخاذ می گردد که آمریکا جابجایی نیروهای دفاع هوایی مازاد برای حفاظت از نیروهای ائتلافی در پایگاه هوایی عین الاسد و پایگاه هوایی اربیل در شمال عراق و سیستم هایی که برای راه اندازی، عملیاتی کردن و نگهداری نیازمند نیروهای مازاد هستند، شروع نموده است.

یک مقام دفاعی آمریکا هم گفت، تصمیم درباره ایجاد انسجام در نیروهای مستقر در عراق به حمله اخیر به پایگاه نظامی التاجی مرتبط نیست و اقدامی است که از ماه ها پیش در دست آنالیز بود. به گفته یک مقام دفاعی دیگر، سرویس مبارزه با تروریسم عراق پیشرفت چشمگیری داشته و می تواند بسیاری از عملیات های مقابله با داعش را به تنهایی اجرا کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 885

به "صدها نظامی آمریکایی از عراق خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدها نظامی آمریکایی از عراق خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید