رئیس&zwnjجمهوری لبنان کابینه پیشنهادی الحریری را رد کرد

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران (پانا) - یک روزنامه لبنانی مدعی شد که رئیس جمهوری این کشور وزرایی را که سعد الحریری مأمور تشکیل کابینه پیشنهاد داده، نپذیرفته و آن را رد نموده است.

رئیس&zwnjجمهوری لبنان کابینه پیشنهادی الحریری را رد کرد

به گزارش فارس، روزنامه لبنانی الجمهوریه، امروز (آدینه) ادعا کرد که کابینه پیشنهادی سعد الحریری مأمور تشکیل کابینه لبنان رد شده است. الجمهوریه در این خصوص مدعی شد که خبر دار شده، کابینه پیشنهادی الحریری که شامل افرادی از گروه ها و مذاهب مختلف این کشور بوده، مورد پذیرش میشل عون رئیس جمهور این کشور واقع نشده است.

چهارشنبه شب منابع لبنانی خبر دادند مأمور تشکیل کابینه این کشور نام وزرای پیشنهادی خود را به رئیس جمهور تقدیم نموده است.

الجمهوریه در ادامه درباره علت رد وزرای پیشنهادی سعد الحریری نوشت که او با رهبران هیچ یک از احزاب دوگانه شیعی (حزب الله و امل) و همچنین حزب سوسیالیست ترقی خواه هماهنگی قبلی انجام نداده است.

در ادامه این گزارش همچنین در ارتباط با وزرای مسیحی پیشنهادی آمده است که انتخاب آنها بدون رایزنی با التیار الوطنی الحر (جریان آزاد ملی)، حزب الطاشناق و المرده اجرا شده است.

الجمهوریه در سرانجام نوشت که عون در بسیاری از دیدارهای خود با الحریری بر این مسئله تأکید نموده بود که انتخاب وزرا باید با هماهنگی احزاب مختلف صورت بگیرد.

پیشتر، روزنامه لبنانی الاخبار نیز گزارش داده بود که عون از الحریری خواسته است که برای انتخاب وزرای پیشنهادی با احزاب مختلف در این کشور رایزنی داشته باشد؛ اما الحریری این اقدام را رده بود.

الاخبار خبر در ادامه خبر داده بود که دورتی شیا سفیر آمریکا در لبنان به الحریری گفته است که آمریکا به هیچ عنوان حضور حزب الله در دولت را چه به صورت مستقیم چه به وسیله متخصصان نمی پذیرد.

سعد الحریری رئیس جریان المستقبل در بیست و دوم اکتبر گذشته (یکم آبان ماه) به عنوان مأمور تشکیل دولت جدید لبنان انتخاب شد؛ با این حال، او تا به امروز پیروز نشده است کابینه خود را نهایی و نام خود را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور تثبیت کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1392

به "رئیس&zwnjجمهوری لبنان کابینه پیشنهادی الحریری را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس&zwnjجمهوری لبنان کابینه پیشنهادی الحریری را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید