دبیر کمیته علمی کشوری COVID-19 منصوب شد

به گزارش سفر به آنتالیا، با حکمی از سوی دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر عاطفه عابدینی به عنوان دبیر کمیته علمی کشوری COVID-19 منصوب شد.

دبیر کمیته علمی کشوری COVID-19 منصوب شد

به گزارش خبرنگاران، در حکم دکتر نمکی خطاب به دکتر عاطفه عابدینی آمده است: با توجه به سوابق ارزنده سرکارعالی و زحمات شبانه روزی که در مدیریت بیماران مبتلا به COVID-19 در کشور متقبل شده اید، بدینوسیله بعنوان دبیر کمیته علمی کشوری COVID-19 منصوب می شوید. انتظار می رود موارد زیر را پیگیری فرمائید:

1- تشکیل جلسات کمیته علمی با هماهنگی و نظارت معاون محترم درمان با حضور اندیشمندان و صاحبنظران کشور که در حوزه بیماری در علوم پایه و بالینی صاحبنظرند و در طول مدت اپیدمی در تشخیص و درمان بیماران حضور فعال داشته اند.

2- بررسی شرایط علمی تیم مدیریت بیماری در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی کشور و بروزرسانی اطلاعات آنها با بهره گیری از تجارب مراکز فوق در راستای کاهش بار بیماری و مرگ و میرها.

3- بررسی و تحلیل داده های مراکز مختلف و ارسال آنها به مراجع ذیربط و دفتر اینجانب به صورت هفتگی و یا ماهیانه.

4- ارتقاء دانش و مهارت تیم های مدیریت بیماری بخصوص بخش مراقبت های ویژه در مراکز 16 ساعته درمان سرپائی، آزمایشگاه های تشخیصی و دیگر مراکز مرتبط با مدیریت بیماری با برگزاری دوره های آموزشی و ارسال اطلاعات و مطالب آموزشی از طریق ایجاد شبکه اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی.

5- بررسی مطالعات جهانی و بروز رسانی پروتکل های درمانی منطبق بر داده های بین المللی و تجارب ارزنده ملی.

6- کمک به معاونین محترم بهداشت و تحقیقات و فناوری در تکمیل مطالعات علمی واکسن COVID-19 و همچنین تدوین پروتکل های مورد نیاز جهت مراقبت از گیرندگان واکسن بخصوص در گروه های آسیب پذیر در مقابل عوارض احتمالی واکسن های مختلف و معین افراد ناظر از کمیته علمی برای هر کدام از برندهای واکسن های مختلف داخلی و خارجی جهت ثبت مستمر عوارض و ایمنی بخشی آنها با مشارکت در تیم های کشوری که در معاونت محترم تحقیقات و فناوری تشکیل شده است.

7- رتبه بندی علمی بخش های کووید کشور با نظارت معاون محترم درمان.

8- اطلاع رسانی در مورد نظرات کمیته علمی و انتقال مطالب عنداللزوم از طریق رسانه ها با هماهنگی لازم.

توفیق سرکارعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

پیش از این دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری سمت دبیر کمیته علمی کشوری COVID-19 را برعهده داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1631

به "دبیر کمیته علمی کشوری COVID-19 منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر کمیته علمی کشوری COVID-19 منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید