خطرات احتمالی دوستی شینزو آبه و ترامپ

به گزارش سفر به آنتالیا، دیدار نخست وزیر ژاپن از آمریکا شاید تبعات منفی برای این کشور به همراه داشته باشد.

خطرات احتمالی دوستی شینزو آبه و ترامپ

به گزارش گروه بین الملل سفر به آنتالیا، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن توجهی به نگرانی مقامات دولت این کشور نداشت و بر سفر به آمریکا و دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد.

هدف آبه از دیدار روز گذشته پافشاری بر نزدیکی او با ترامپ بوده و حتی در مراسم شام تولد همسر ترامپ نیز شرکت کرد. مسلما هدف از این اقدامات آبه نزدیک نگه داشتن ترامپ به خود پیش از انتخابات مجلس اولیا ژاپن در تابستان جاری است.

مقامات بلند پایه وزارت خارجه آمریکا به این مسئله اشاره کرده بودند که درحال حاضر موضوع مهمی وجود ندارد که نیاز به مذاکره بین ترامپ و آبه داشته باشد و شاید همین موضوع باعث شود آمریکا از دیدار آبه به عنوان فرصتی برای اعمال فشار بیشتر به ژاپن استفاده کند.

ترامپ همچنین در ماه می قصد دیدار از ژاپن را دارد تا بدین ترتیب به عنوان اولین رهبر خارجی شناخته شود که با امپراطور جدید ژاپن دیدار می کند.

ترامپ در دیدار روز گذشته خود به آبه این وعده را داده بود که او در سفر آینده خود با ژاپن قصد امضاء یک توافق تجاری با توکیو را دارد. رئیس جمهوری آمریکا بیشتر از آنکه نگران شکست احتمالی آبه در انتخابات تابستان باشد قصد دارد در انتخابات سال آینده آمریکا به خود کمک کند.

هرچند ترامپ در این دیدار از خریدهای عظیم نظامی ژاپن از آمریکا استقبال کرد اما شعار ترامپ مبنی بر خرید کالاهای آمریکایی می تواند خطری برای صادرات سومین اقتصاد بزرگ دنیا منجر شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 182

به "خطرات احتمالی دوستی شینزو آبه و ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرات احتمالی دوستی شینزو آبه و ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید