خبرنگاران 17 هزار پرونده در دادگستری لرستان مختومه اعلام شد

به گزارش سفر به آنتالیا، خرم آباد - خبرنگاران - رییس دادگستری لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز 17هزارو 858 پرونده معوقه در دادگستری لرستان مختومه اعلام شد.

خبرنگاران 17 هزار پرونده در دادگستری لرستان مختومه اعلام شد

به گزارش خبرنگاران محمد رزم روز دوشنبه در نشست فصلی شورای عالی قوه قضائیه با شورای قضائی استان ها گفت: تعداد پرونده های معوقه استان تا دی ماه سال گذشته، 17 هزار و 736 فقره بوده که با اقدامات جهادی همکاران قضایی و اداری تا شهریور ماه امسال، 17 هزار و 858 پرونده مختومه شده است.

وی ادامه داد: این تعداد پرونده مختومه نشان از عملکرد 100 درصدی دستگاه قضایی استان لرستان در مختومه کردن پرونده های قدیمی دارد.

رزم بیان نمود: طی سه ماهه پائیز امسال، تعداد 2هزار و 129 فقره از پرونده هایی که بر اساس دستورالعمل مربوطه از دیماه سال گذشته در زمره پرونده های قدیمی قرار گرفته اند نیز مختومه شده اند.

وی، کل موجودی پرونده ها در مراجع قضائی استان لرستان طی سال 98 را 50 هزار و 870 فقره عنوان و بیان نمود: ورودی پرونده ها در این سال 281 هزار و 560 فقره و تعداد پرونده های مختومه 294 هزار و 539 فقره بوده است.

رزم اضافه نمود: دادگستری لرستان با عملکرد مثبت 12 هزار و 979 فقره و 105 درصد نرخ رسیدگی، موجودی اولیه را به 37 هزار و 891 فقره کاهش و تقلیل داده است.

رزم با اشاره به آمار پرونده های نه ماهه امسال بیان نمود: موجودی ابتدای امسال، 37 هزار و 891 فقره و 207 هزار و 832 فقره نیز پرونده وارده داشته ایم و در این مدت تعداد 212 هزار و 89 فقره مختومه شده است.

وی افزود: دادگستری لرستان با عملکرد مثبت چهار هزار و 257 فقره ظرف نه ماه نخست امسال و 103 درصد نرخ رسیدگی و با وجود شیوع بیماری کرونا و ابتلای تعداد 360 نفر از همکاران قضایی و اداری به این بیماری منحوس، موجودی استان به 33 هزار و 531 فقره کاهش یافته و این یک دستاورد مهم و قابل توجه بشمار می رود.

وی اظهار کرد: در اجرای بخشنامه ریاست محترم قوه قضاییه در بحث پایش و غربالگری زندانیان، تعداد 302نفر از زندانیان استان لرستان آزاد شده است.

رزم با بیان اینکه در ابتدای مدیریت بنده در سال گذشته ابلاغ الکترونیک دادگستری استان 62 درصد بوده است، گفت: با تدابیر اتخاذ شده اکنون ابلاغ الکترونیک استان 87 درصد می باشد و در بحث یاری های مومنانه به خانواده زندانیان نیز در 5 مرحله حدود 2 میلیارد تومان به خانواده های مددجویان یاری شده است.

وی اضافه نمود: حفظ کرامت مردم ، مردم داری و تکریم ارباب رجوع، نیت خالصانه در کار، قضاوت عادلانه امنیت آفرین، حمایت از فراوری داخلی و سرمایه گذاری مشروع ، برخورد جدی با مفاسد مالی و اراذل و اوباش و مرتکبین جرایم خشن ، پیشگیری از وقوع جرم ، برطرف اطاله دادرسی ، افزایش مختومه و کاهش پرونده های موجودی، چراغ راه دستگاه های ذی ربط است.

پس بیان نمود: اجرای تمامی دستورالعمل های و اسناد قضائی از جمله سند تحول قضائی برای همگان مطاع و لازم الاجرا می باشد.

وی ادامه داد: به همین دلیل در دادگستری کل استان لرستان 27 کمیته برای تحقق سیاست های قوه قضائیه تشکیل شده و جلسات این کمیته ها به طور مرتب برگزار و گزارش اقدامات مستمراً به قوه قضاییه منعکس می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1444

به "خبرنگاران 17 هزار پرونده در دادگستری لرستان مختومه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 17 هزار پرونده در دادگستری لرستان مختومه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید