خبرنگاران هیئت موسس شرکت های خدماتی بافت صنعتی پردیس تشکیل شد

به گزارش سفر به آنتالیا، تهران- خبرنگاران- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس گفت: هیات موسس بر اساس مصوبه هیئت وزیران برای ساماندهی بافت های صنعتی شهرستان پردیس مبنی بر تشکیل یک شرکت خدماتی برای هر بافت تشکیل شد.

خبرنگاران هیئت موسس شرکت های خدماتی بافت صنعتی پردیس تشکیل شد

حامد سوریان روز سه شنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: این هیئت موسس ضمن هماهنگی با ثبت شرکت ها نسبت به تهیه اساسنامه شرکت، شرایط اعضا، شرایط رای دهندگان، انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان و شرح وظایف هیئت مدیره بافت های صنعتی اقدام کند تا پس از تهیه اساسنامه، ظرف 20 روز نسبت به برگزاری انتخابات و معین هیئت مدیره در بافت های صنعتی سعید آباد، خسرو آباد، تپه سیف، کمرد و سیاه سنگ اقدام لازم انجام شود.

وی ادامه داد: شرکت های خدماتی خصوصی وظیفه نظارت بر واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی را در شهرستان پردیس را زیر نظر شرکت شهرک های صنعتی بر عهده می گیرند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس با اشاره به مراحل تشکیل شرکت های خدماتی خصوصی گفت: مالکان و کسانی که پروانه فعالیت در نواحی صنعتی را دارند، موظف به برگزاری انتخابات برای معین هیات مدیره زیر نظر شرکت شهرک های صنعتی هستند.

سوریان ادامه داد: پس از تشکیل هیات مدیره، محدوده حریم آب، برق، گاز و مهم تر از همه محیط زیست از دستگاه های مرتبط استعلام می شود و پس از دریافت نتیجه مثبت استعلامات و معین حریم، پروانه شهرک های صنعتی شهرستان پردیس صادر می شود تا واحدهای صنعتی شهرستان بتوانند از مزایای شهرک های صنعتی بهره مند شوند.

این مقام مسئول با اشاره به وظایف شرکت های خدماتی در نواحی صنعتی، مطرح نمود: رسیدگی به امور عمرانی، واگذاری جواز و پروانه ساخت، نظارت بر سیستم پساب نواحی صنعتی، آسفالت جاده بر عهده شرکت های خدماتی معین شده در هر یک از شهرک های صنعتی است.

وی ادامه داد: منابع اقتصادی با نظارت شرکت شهرک های صنعتی در اختیار شرکت های خدماتی قرار می گیرد و در پایان هر سال شرایط اقتصادی شرکت های خدماتی توسط شرکت شهرک های صنعتی بررسی شده و برای ادامه همکاری تصمیم گیری می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس گفت: صدور پروانه صنعتی برای 5 لکه صنعتی خرمدشت، بومهن، کمرد، جاجرود و تپه سیف بر اساس مصوبه تشکیل هیات های صنعتی برای ساماندهی نواحی صنعتی از سال گذشته در دستور کار دولت قرار گرفته است.

سوریان با بیان اینکه ساماندهی دو لکه صنعتی به شهرداری ها واگذار شده است، اضافه کرد: مطرح نمود: ساماندهی ناحیه صنعتی خرمدشت به شهرداری پردیس و ناحیه صنعتی بومهن به شهرداری بومهن برای یک سال واگذار شده و سایر لکه های صنعتی توسط شرکت شهرک های صنعتی ساماندهی خواهند شد.

این هیات موسس در نشستی با حضور سید مهدی حسین نژاد معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی فرماندار پردیس و روسای ادارات مرتبط و همچنین نمایندگانی از صنعتگران بافت های صنعتی شهرستان، هیئت موسسی برای راه اندازی شرکت خدماتی بافت های صنعتی شهرستان تشکیل شد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود 300 هزار نفر در شرق پایتخت واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1218

به "خبرنگاران هیئت موسس شرکت های خدماتی بافت صنعتی پردیس تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هیئت موسس شرکت های خدماتی بافت صنعتی پردیس تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید