خبرنگاران هوای چهار منطقه کلانشهر مشهد آلوده است

به گزارش سفر به آنتالیا، مشهد- خبرنگاران- مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای روز پنجشنبه در چهار منطقه مشهد آلوده و در شرایط هشدار قرار گرفته است.

خبرنگاران هوای چهار منطقه کلانشهر مشهد آلوده است

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

تورج همتی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: میانگین شاخص کنونی کیفیت هوای کلانشهر مشهد نیز با عدد 92 ای.کیو.آی نشانگر هوای سالم است که در صورت افزایش به عدد 101 میانگین کلی هوای این کلانشهر آلوده خواهد شد.

وی ادامه داد: هم اکنون کیفیت هوا در مناطق خیام شمالی، شهید آوینی، تقی آباد و لشکر مشهد در شرایط هشدار و آلوده برای گروههای حساس واقع شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوا در دیگر مناطق 19 گانه مشهد سالم است.

وی افزود: افراد دارای بیماریهای قلبی، تنفسی، سالمندان، زنان باردار و بچه ها تا زمان بهبود کیفیت هوا از رفت و آمد در مناطق آلوده خودداری کنند.

همتی ادامه داد: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود شرایط هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا 50 ای.کیو.آی به معنای شرایط پاک و بین 51 تا 100 ای.کیو.آی نشانگر شرایط سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و بچه ها و بین اعداد 151 تا 200 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 201 تا 300 ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد 300 نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: antalyanet65.ir شناسه مطلب: 1456

به "خبرنگاران هوای چهار منطقه کلانشهر مشهد آلوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هوای چهار منطقه کلانشهر مشهد آلوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید